Спеціальні потреби

ЄС просить Туреччину залишати біженців у себе


Гостинність із боку німців до мігрантів зникає. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Гостинність із боку німців до мігрантів зникає. Відео

В обмін на це Європейський Союз готовий надати Туреччині фінансову допомогу й поновити переговори про вступ країни до ЄС.

Німеччина обіцяє Туреччині фінансову допомогу та міцнішу дружбу з Європейським Союзом в обмін на згоду офіційної Анкари залишати мігрантів у себе. З цією пропозицією канцлер Німеччини Анґела Меркель прибула сьогодні до Стамбулу, де зустрілась із президентом країни Реджепом Ердоганом та іншими турецькими урядовцями. Політичні аналітики розцінюють такий крок Меркель, як вимушену спробу виплутатися з небаченої з часу Другої світової війни - іммігрантської кризи.

Напередодні відльоту Анґели Меркель до Туреччини, у німецькому місті Кельн сталася кривава різанина. Нападник – 44-річний прихильник правоекстремістських поглядів, кинувся на кандидатку в обер-бургомістри Кельна Ґенрієтте Зекер, й ножем порізав її горло. Нині підозрюваного в нападі затримано, а стан самої потерпілої, що перенесла операцію, стабілізувався. Однак причини нападу, озвучені нападником, змушують задуматися. З його слів, таким чином він показав незгоду з поглядами кандидатки, яка в передвиборчій кампанії виступала на підтримку іммігрантів. Уже надвечір того ж дня мешканці столиці Німеччини провели марш солідарності з мігрантами, які щодня прибувають до країни.

«Ми хочемо привернути увагу до двох речей. По-перше, що ми вітаємо біженців у Німеччині. А по-друге, ми спостерігаємо як зникає гостинність із боку німців до мігрантів. Люди стають більш закритими. Ще два місяці тому ситуація була інакшою, десь 60 відсотків людей мали відкриті серця по відношенню до біженців, а тепер ситуація змінилась. І ми хочемо спонукати людей лишатися гостинними», - каже організатор акції Пітер Кранц.

Гостинність – це добре, але краще винести проблему за межі Німеччини, і Євросоюзу загалом, вирішили німецькі політичні еліти й знайшли розуміння та підтримку серед лідерів Європейського Союзу. ЄС делегував Меркель до Туреччини, аби запропонувати свого роду відкупні.

«Ми говорили про те, що цей тягар треба нести спільно. Ситуація така, що Туреччина досі отримувала доволі невелику міжнародну підтримку в її спробах дбати про біженців», - заявила Анґела Меркель після зустрічей в Стамбулі.

Туреччині обіцяють три із половиною мільярди доларів, безвізовий режим для її громадян у ЄС та поновлення переговорів про членство країни в Європейському Союзі. І все це в обмін на те, що Туреччина буде мотивувати іммігрантів лишатися в її межах й не прориватися далі до кордонів ЄС. І хоча напередодні президент Туреччини називав заяви про поновлення переговорів про членству Туреччини в ЄС нещирими, схоже, що пропозиції з Європи офіційна Анкара прийняти готова.

«Імміграція – це вже просто факт. Тепер нам треба працювати над тим, щоб зробити її регулярною та легальною і в цьому питанні Туреччина й Німеччина будуть працювати пліч-о-пліч. Співпраця також потрібна для того, щоб знайти вирішення ситуації в Сирії, це може стати тим, що зупинить процес імміграції у зародку», - резюмував прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

Туреччина прийняла найбільше біженців, за будь-яку іншу країну в світі. Вона має більш ніж два мільйони переміщених осіб, шість сотень із яких прибули до країни лише протягом цього року. Сотні тисяч із них розміщені в таборах для біженців, але кількість тих, хто не має притулку, лишається надзвичайно високою і саме це штовхає людей ризикувати й вирушати в небезпечну мандрівку до берегів Європи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG