Спеціальні потреби

Актуально

Джон Керрі зустрівся з президентом Узбекистану Ісламом Карімовим

Держсекретар США перебуває у турне 5-ма країнами Центральної Азії у рамках форуму «С5+1».

Переговори Керрі і Карімова пройшли в Самарканді у рамках дипломатичного форуму за участю міністрів закордонних справ п'яти країн Центральної Азії, мета якого - запевнити їх у тому, що США будуть і далі працювати з регіоном.

«Керрі і Карімов обговорили глобальні проблеми, що представляють взаємний інтерес, включаючи боротьбу з екстремізмом, регіональну безпеку і стабільність», - заявив заступник представника Держдепартаменту Марк Тонер.

Керрі подякував Карімова за організацію у себе зустрічі групи «С5 + 1» - нового формату для діалогу США і п'яти країн Центральної Азії - Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.

Група була створена для поглиблення співпраці з цілої низки питань, включаючи торгівлю людьми, боротьбу з наркотиками, а також підтримку безпеки і стабільності в Афганістані. Але на чолі порядку денного зустрічі стояла тема енергетичної безпеки.

«Одна тільки ця тема - енергетична безпека та диверсифікація джерел енергії заслуговувала б нашої зустрічі в сформованих обставинах, - сказав Керрі. - Ми зробили ефективні перші кроки в рамках таких проектів, як CASA-1000, завдяки якому буде створено регіональний ринок електроенергії, що надходить з Центральної Азії до Південної ».

Офіційний Вашингтон розглядає турне Керрі як можливість запевнити країни Центральної Азії в надійності і непорушності їх зв'язків з США в період похолодання у відносинах між їх сусідом, Росією, і Сполученими Штатами. Від Керрі також очікують, що він буде відкрито говорити про недоліки, що існують у цих колишніх радянських республіках.

Базована в США правозахисна організація Human Rights Watch закликала Керрі вимагати звільнення ув'язнених, засуджених за сфабрикованими звинуваченнями, а також припинення тортур і виконання зобов'язань щодо дотримання основних прав людини.

За підсумками зустрічі міністри закордонних справ групи «С5 + 1» випустили спільну заяву, в якій оголосили про свою прихильність вирішенню цих та інших проблем, серед яких - активізація регіональної торгівлі, розвиток сприятливого клімату для ведення бізнесу та збереження стійкості навколишнього середовища. Вони також висловили намір поглиблювати співпрацю в боротьбі з тероризмом, контрабандою зброї і наркотиків і торгівлею людьми.

«Країни Центральної Азії взяли на себе зобов'язання дотримуватися міжнародних стандартів після здобуття незалежності, і кожна з них працює з нами і один з одним для дотримання цих стандартів. Тут, як і скрізь, люди вкрай потребують, щоби їх уряди були підзвітними і ефективними », - сказав глава американської дипломатії.

Днями Комітет захисту журналістів закликав Керрі привернути увагу до долі журналістів, засуджених за політичними мотивами, і до цензури в Інтернеті, а також засудити фізичне насильство відносно співробітників ЗМІ. За даними комітету, в пострадянський період ситуація в плані свободи засобів масової інформації в країнах Центральної Азії «постійно погіршується».

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG