Спеціальні потреби

В Римі проходять переговори про об'єднання уряду Лівії


У переговорах під началом Кері та Джентілоні беруть участь представники 17 країн, а також ООН, ЄС, Африканського Союзу і Ліги арабських держав

Світові держави обговорюють з представниками Лівії оонівський план, покликаний об'єднати розколоте уряд країни, перш ніж, як очікується, він буде підписаний на церемонії в середу.

Переговори в Римі очолюють міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні і держсекретар США Джон Керрі. Лівійська сторона представлена офіційними особами з міжнародно визнаного уряду і представниками опозиції.

«Конфлікт, нестабільність в Лівії тривають занадто довго, - написав Керрі у своєму Твіттері. - Широкий склад учасників переговорів є відображенням міжнародної підтримки єдиної, безпечної і стабільної Лівії ». Керрі і Джентілоні провели окремі зустрічі з представниками 17 країн, а також ООН, ЄС, Африканського Союзу і Ліги арабських держав. Очікується, що всі політичні фракції Лівії офіційно підпишуть підтриманий ООН мирний план в Марокко в середу в надії допомогти країні відновитися після тривалого періоду нестабільності.

Відтак у вівторок держсекретар Кері планує відвідати Москву, де планує обговорити п’ятилітній мирний план для Сирії.


Більшості лівійців «набрид» цей конфлікт, вони втомилися від неможливості забезпечити роботу державного управління та зростаючої присутності «Ісламської держави», заявив високопоставлений представник Держдепартаменту. На інформаційному брифінгу в суботу представник Держдепартаменту повідомив, що ці фактори підштовхнули конкуруючі угрупування в країні до того, щоб відставити в сторони свої розбіжності і погодитися підписати підтриману ООН угоду 16 грудня.
За словами дипломата, зустріч в Римі покликана «продемонструвати повну згоду» сусідів Лівії, регіональних гравців та інших членів міжнародного співтовариства підтримати досягнення національної згоди в Лівії.

Джентілоні заявив, що нова угода повинна бути «інклюзивною», щоб бути дієвою. «Ми не можемо допустити появи третього уряду Лівії, у вигнанні, - у додаток до паралельних двох, які діють всередині країни», - сказав він.

XS
SM
MD
LG