Спеціальні потреби

Теракти в Дамаску забрали життя понад 60 осіб


Вибухи стались у той час, коли в Женеві проходять організовані ООН переговори з сирійською опозицією.

У Дамаску внаслідок серії терактів, здійснених угрупованням ІДІЛ, загинуло понад 60 осіб, серед них 25 шиїтських бойовиків. Перший вибух пролунав поруч зі шиїтською мечеттю. Відтак, коли люди кинулися надавати допомогу, двоє смертників привели в дію вибухові пристрої.

Теракти стались у той час, коли в Женеві делегати від сирійської опозиції зустрічались з спеціальним посланником ООН Стефаном де Містурою, який намагається залучити до переговорів всі сторони конфлікту у пошуках політичного рішення.

«Моя робота – завжди залишатись оптимістом», - заявив спеціальний псланник ООН Стефан де Містура.

«Ми готові розпочати переговори, але ми повинні побачити якісь зрушення на місці, в Сирії», - стверджує речник Переговорного Комітету сирійської опозиції Салім аль Муслат.

Опозиція вимагає зменшити чисельність авіаударів по Сирії, усунення блокад, які перешкоджають проходженню гуманітарної допомоги та звільнення полонених. Все це закріплено в резолюції, яку прийняла Рада Безпеки ООН минулого місяця.

На прес-конференції після зустрічі з посланцем Муслат назвав вибухи в Дамаску провокацією з боку сирійського уряду, який намагається дискредитувати опозицію в очах міжнародної спільноти.

XS
SM
MD
LG