Спеціальні потреби

Актуально

Компанія Apple відсвяткувала 40-річчя

Експерти кажуть: аби утримувати титул лідерства її власникам доведеться перевершити самих себе

Цього тижня виповнилося 40 років від часу заснування компанії Apple. Створена в 1976 році Стівеном Джобсом, Стівеном Возняком та Рональдом Вейном, насьогодні ця компанія є одним зі світових лідерів у галузі комп’ютерних технологій. Свою історію вона починала у гаражі. А згодом назавжди змінила уявлення світу про те, яким може бути дизайн і функції персонального комп’ютера чи телефона.

Деніел Котке один із перших співробітників компанії Apple, пригадує, як отримав пропозицію від друга Стіва Джобса працювати у гаражі разом.

«Але взагалі-то в гаражі працював тільки я. Стівен часто спілкувався по телефону на кухні. Тобто славна історія комп’ютерів Apple насправді народжувалася на звичайній кухні», – пригадує Деніел Котке.

Першу версію комп’ютерів Apple власноруч змайстрував один із засновників компанії американець українського походження Стів Возняк. Тоді розроблений ним комп’ютер коштував шістсот шістдесят шість доларів. Нині ж вартість усієї компанії оцінюється в понад 600 мільярдів доларів.

«Я вважаю, що Apple є одним із прикладів фантастично успішної компанії 21-го століття, – переконує експерт із аналізу зовнішніх ризиків Ян Рандольф. – Не лише через те наскільки великим є їхній бізнес, а й через те, які інновації вони запровадили в комп’ютерних технологіях та в комунікаціях».

Серед тих, хто нині користується модерними комп’ютерами компанії є й такі, що пам’ятають їх перші громіздкі версії.

«Але попри це, студентам, як я – тоді був даний шанс доторкнутися до справжнього комп’ютера вперше в житті», – згадує ті часи куратор музею комп'ютерної історії Крістофер Гарсіа.

В наступні чотири десятиліття компанія запустила різноманітні варіанти комп’ютерів Apple Mac та портативні медіаплейери IPod.

«IPod суттєво змінив ситуацію. Коли вони його презентували, сказали – «Знаєте що: тепер ми будемо впливати на життя людей!», – каже Гарсіа.

Ще трохи згодом компанія презентувала IPhone, який цілком змінив уявлення світу про те, яким може бути сучасний телефон. А одна з останніх розробок компанії – годинник Apple. Нині експерти задаються питанням: чи вистачить творцям компанії креативності і сил, щоб і далі дивувати світ новинками.

«Apple є чудовим прикладом глобалізованої компанії, – провадить Рандольф. – Більше половини деталей для пристроїв Apple виробляється в Японії, а збирається в Китаї. При цьому керівники компанії заправляють усіма цими процесами із Каліфорнії. Питання лише в тому, чи зможуть вони і далі працювати такими темпами й при цьому пропонувати інновації?

Втім, уже зараз зрозуміло, що ідеї Стіва Джобса пережили свого творця. Після його смерті в 2011 році – його будинок перетворився на місце, що притягує туристів. Відвідуючи його, відвідувачі фільмують гараж, із якого починалася історія Apple. І часто-густо при цьому знімають відео на айфони, розроблені Стівом Джобсом.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG