Спеціальні потреби

Керрі прибув до Хіросіми на зустріч міністрів «Великої сімки»


Глобальні загрози безпеці, криза з біженцями і політична нестабільність стали головними темами першого дня дводенної зустрічі держсекретаря США Джона Керрі та інших міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» в японській Хіросімі.

Керрі прибув до Хіросіми в неділю після візиту в Афганістан. Він став першим державним секретарем США, який відвідав Хіросіму, зруйновану в результаті удару американської атомної бомби незадовго до закінчення Другої світової війни. В інтерв'ю хіросімській газеті «Тюгоку Симбун», Керрі сказав, що більшість глобальних загроз міжнародному миру вимагають колективних дій. «Такі зустрічі, як ця, дають важливу можливість, допомагаючи нам у врегулюванні нагальних міжнародних проблем політики і безпеки, і дозволяючи виступити з чіткою, одностайної позиції щодо подій необхідних конкретних дій», - сказав Керрі.

Крім США до «Великої сімки» також входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія. Деякі європейські країни «сімки» зіткнулися з викликами свою безпеку після недавніх терактів в Брюсселі і Парижі. Очікується, що крім проблем, пов'язаних з тероризмом, учасники зустрічі обговорять питання безпеки в районі Південно-Китайського моря і кризу з біженцями, що охопила Європу і Близький Схід.

На полях переговорів Керрі і інші міністри в понеділок відвідають Меморіальний парк миру, створений в пам'ять події Другої світової війни. Атомне бомбардування Хіросіми Сполученими Штатами привела до закінчення війни, але забрала життя близько 140 тисяч людей. Ще 70 тисяч загинули три дні по тому, коли США скинули атомну бомбу на місто Нагасакі. Представник Держдепартаменту Марк Тонер заявив, що своїми відвідинами меморіалу Керрі хоче «визнати величезні людські втрати», які відбулися під час війни. «Це також визнання, що після закінчення Другої світової війни Сполучені Штати і Японія стали найближчими друзями і надійними союзниками», - додав він.

Відповідаючи на питання, чи буде Керрі вибачатися за рішення США скинути бомбу на Хіросіму, високопоставлений представник Держдепартаменту заявив: «Ні». «Ні жителі, ні влади Хіросіми, ні уряд Японії не домагаються вибачень від США», - пояснив він на брифінгу в неділю.

За словами дипломата, США і Японія «чітко сфокусовані на дійсно важливі речі», а саме на своє майбутнє і можливостях досягнення цього майбутнього через спільну роботу. Парк став символом ядерного роззброєння. «Відвідування цього міста допоможе нам виступити з посланням миру і роззброєння в усьому світі», - сказав міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні.

Приїзд Керрі в Японію також повинен підготувати ґрунт для травневого візиту президента Барака Обами в цю країну для участі в саміті лідерів «Великої сімки». Президент Обама заявляв, що «визнає за честь» відвідати Хіросіму, але так і не побував у цьому місті, хоча протягом свого президентства вже кілька разів приїжджав до Японії з візитом.

Кілька десятків демонстрантів зібралися в неділю біля меморіалу в Хіросімі в знак протесту проти проведення зустрічі міністрів «Великої сімки» і присутності представників країн - власниць ядерної зброї.

Керрі приїхав до Хіросіми з Кабулу, де він обговорював ряд питань, включаючи регіональну безпеку і зусилля по організації мирних переговорів з Талібаном. Керрі зустрівся з президентом Ашрафом Гані і главою виконавчої влади Абдуллою Абдуллою. Представники США повідомили, що незабаром після відбуття Керрі в 200 метрах від посольства США в Кабулі сталася серія вибухів. Повідомлень про постраждалих не надходило. Також немає ніяких ознак, безпосередньо вказують, що атака була спрямована проти Керрі.

Керрі здійснює тижневу турне по Близькому Сходу і Азії, в ході якого він також побував в Бахрейні та Іраку. Після Японії він відвідає захід з питань торгівлі в Каліфорнії, після чого повернеться до Вашингтона.

XS
SM
MD
LG