Спеціальні потреби

Актуально

Керрі прибув до Хіросіми на зустріч міністрів «Великої сімки»

Глобальні загрози безпеці, криза з біженцями і політична нестабільність стали головними темами першого дня дводенної зустрічі держсекретаря США Джона Керрі та інших міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» в японській Хіросімі.

Керрі прибув до Хіросіми в неділю після візиту в Афганістан. Він став першим державним секретарем США, який відвідав Хіросіму, зруйновану в результаті удару американської атомної бомби незадовго до закінчення Другої світової війни. В інтерв'ю хіросімській газеті «Тюгоку Симбун», Керрі сказав, що більшість глобальних загроз міжнародному миру вимагають колективних дій. «Такі зустрічі, як ця, дають важливу можливість, допомагаючи нам у врегулюванні нагальних міжнародних проблем політики і безпеки, і дозволяючи виступити з чіткою, одностайної позиції щодо подій необхідних конкретних дій», - сказав Керрі.

Крім США до «Великої сімки» також входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія. Деякі європейські країни «сімки» зіткнулися з викликами свою безпеку після недавніх терактів в Брюсселі і Парижі. Очікується, що крім проблем, пов'язаних з тероризмом, учасники зустрічі обговорять питання безпеки в районі Південно-Китайського моря і кризу з біженцями, що охопила Європу і Близький Схід.

На полях переговорів Керрі і інші міністри в понеділок відвідають Меморіальний парк миру, створений в пам'ять події Другої світової війни. Атомне бомбардування Хіросіми Сполученими Штатами привела до закінчення війни, але забрала життя близько 140 тисяч людей. Ще 70 тисяч загинули три дні по тому, коли США скинули атомну бомбу на місто Нагасакі. Представник Держдепартаменту Марк Тонер заявив, що своїми відвідинами меморіалу Керрі хоче «визнати величезні людські втрати», які відбулися під час війни. «Це також визнання, що після закінчення Другої світової війни Сполучені Штати і Японія стали найближчими друзями і надійними союзниками», - додав він.

Відповідаючи на питання, чи буде Керрі вибачатися за рішення США скинути бомбу на Хіросіму, високопоставлений представник Держдепартаменту заявив: «Ні». «Ні жителі, ні влади Хіросіми, ні уряд Японії не домагаються вибачень від США», - пояснив він на брифінгу в неділю.

За словами дипломата, США і Японія «чітко сфокусовані на дійсно важливі речі», а саме на своє майбутнє і можливостях досягнення цього майбутнього через спільну роботу. Парк став символом ядерного роззброєння. «Відвідування цього міста допоможе нам виступити з посланням миру і роззброєння в усьому світі», - сказав міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні.

Приїзд Керрі в Японію також повинен підготувати ґрунт для травневого візиту президента Барака Обами в цю країну для участі в саміті лідерів «Великої сімки». Президент Обама заявляв, що «визнає за честь» відвідати Хіросіму, але так і не побував у цьому місті, хоча протягом свого президентства вже кілька разів приїжджав до Японії з візитом.

Кілька десятків демонстрантів зібралися в неділю біля меморіалу в Хіросімі в знак протесту проти проведення зустрічі міністрів «Великої сімки» і присутності представників країн - власниць ядерної зброї.

Керрі приїхав до Хіросіми з Кабулу, де він обговорював ряд питань, включаючи регіональну безпеку і зусилля по організації мирних переговорів з Талібаном. Керрі зустрівся з президентом Ашрафом Гані і главою виконавчої влади Абдуллою Абдуллою. Представники США повідомили, що незабаром після відбуття Керрі в 200 метрах від посольства США в Кабулі сталася серія вибухів. Повідомлень про постраждалих не надходило. Також немає ніяких ознак, безпосередньо вказують, що атака була спрямована проти Керрі.

Керрі здійснює тижневу турне по Близькому Сходу і Азії, в ході якого він також побував в Бахрейні та Іраку. Після Японії він відвідає захід з питань торгівлі в Каліфорнії, після чого повернеться до Вашингтона.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG