Спеціальні потреби

Низка французьких депутатів виступають за скасування санкцій проти Росії


Нижня палата французького парламенту проголосувала за скасування санкцій Європейського Союзу проти Росії. Втім, участь у голосуванні взяли лише 101 депутат зі 577. Голосування, що відбулося в четвер 28 квітня пішло проти рекомендацій соціалістичного уряду країни. Сама ж резолюція за французьким законодавством не має зобов'язуючого характеру. Скасувати санкції проти Росії запропонував законодавець Тьєррі Маріані, який представляє громадян Франції, які проживають в Росії та Східній Європі.

За скасування санкцій ЄС проти офіційної Москви, які були введені як покарання за анексію Росією Криму та через ескалацію останньою напруженості в Україні, віддали голоси 55 французьких депутатів. Проти проголосували 44 законодавці.

За те, щоб санкції були скасовані, голосували однопартійці колишнього президента Франції Ніколя Саркозі з партії «Республіканці», а також правоцентристські й ультраліві групи. Натомість французькі соціалісти та «зелені» висловилися проти резолюції щодо скасування санкцій, запропонованої консервативним законодавцем Тьєррі Маріані.

«Санкції сьогодні абсолютно неефективні з точки зору врегулювання цієї міжнародної кризи і становлять небезпеку для інтересів Франції», – заявив Маріані, який у парламенті представляє французьких громадян, котрі проживають у Східній Європі та Росії.

Нагадаємо, економічні санкції, спрямовані проти енергетичного, банківського і оборонного секторів Росії ЄС і США ввели в липні 2014 року. Термін дії санкцій закінчується в липні 2016 року, але вони також можуть бути продовжені.

Показати коментарі (5)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG