Спеціальні потреби

У Женеві Керрі обговорить загострення ситуації в Сирії


Сьогодні державний секретар США Джон Керрі візьме участь у переговорах щодо врегулювання ситуації Сирії, які відбудуться в Женеві. Загалом зустрічі у Швейцарії будуть тривати протягом двох днів. Своєю присутністю на них Джон Керрі планує показати підтримку режиму припинення вогню між урядовими силами та повстанцями у Сирії.

Переговори відбудуться на тлі ескалації насилля, яка була особливо відчутною цього тижня. Зокрема, минулої середи був обстріляний госпіталь у місті Алеппо, в результаті чого загинули близько трьох десятків дітей та медичний персонал госпіталю.

Згідно з інформацією базованої у Великобританії сирійської обсерваторії з прав людини, навіть цієї суботи від авіаударів в країні продовжували гинути мирні мешканці. Активісти кажуть – лише за останні десять днів через поновлення військових дій були вбиті близько 250 людей.

Раніше Керрі висловив своє обурення авіаударами одного з найбільших сирійських міст – Алеппо.

«Державний секретар дав чітко зрозуміти, що нині головним пріоритетом є припинення насильства й повернення до стійкого й загальнонаціонального перемир’я», - заявив незадовго до відльоту Керрі до Женеви прес-секретар Держдепу Джон Кірбі.

Водночас, російський генерал Сергій Кураленко повідомив російські інформагентства про те, що нині вже ведуться переговори, аби зупинити бомбардування сирійськими урядовими силами повстанського оплоту в місті Алеппо.

Сирійські військові також обіцяли цієї п’ятниці ввести тимчасовий «режим спокою» в районах навколо Дамаска і на північному заході провінції Латакія. Однак місто Алеппо до оголошеного ними «режиму спокою» не увійшло.

Нагадаємо, раніше за посередництва США та Росії була підписана угода про перемир’я в Сирії, яка протрималася недовго.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG