Спеціальні потреби

Актуально

Світ відзначив Міжнародний день солідарності трудящих

Сотні тисяч людей у світі відзначили маршами та акціями протестів День міжнародної солідарності трудящих. В Південній Кореї десятки тисяч незадоволених протестували проти планів уряду реформувати трудове законодавство. Учасники акції кажуть, що законопроект Президента Парк та її консервативної партії спростить для компаній процес звільнення робітників. Люди також вимагали збільшення мінімальної заробітної плати. За порядком слідкувало 10 тисяч правоохоронців, втім, сутичок вдалось уникнути.

В Малайзії президент Торгівельної профспілки Абдулла Сані розкритикував угоду про Транс-Атлантичне Партнерство, зазначивши, що її умови шкодять працівникам. Партнерство було підписано 4 лютого 13 країнами, в тому числі і США. Протягом двох років його мають ратифікувати країни-підписанти.

В Індонезії пройшли акції з вимогами підвищення заробітної плати для покращення їх умов життя. Нині в Індонезії нараховується 111 мільйонів працівників. Більшість з них – низькокваліфікована робоча сила.

Першотравневі мітинги відбулись також на Тайвані. В Тайбеї тисячі протестувальників вийшли на вулиці міста з вимогами підняти мінімальну заробітну плату та скоротити робочий день. Заробітна плата молодих працівників на Тайвані вже протягом довшого часу залишається на однаковому рівні. Все важче стає знайти роботу на повну ставку в країні, економіка якої страждає від скорочення експорту.

Протести також пройшли в Гонконгу, на Філіппінах та в Камбоджі. Втім, всі вони носили переважно мирний характер.

В Туреччині, на відміну, першотравнева демонстрація закінчилась зіткненням з поліцією. За порядком в Стамбулі слідкували 25 тисяч правоохоронців, багато автошляхів було перекрито. Влада дозволила профспілкам провести акції у спеціально відведених районах біля аеропорту. Втім, коли протестувальники спробували потрапити на площу Таксім , проти них було використано сльозогінний газ. Серед учасників мітингу були члени про-курдської Народної Демократичної партії.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG