Спеціальні потреби

Барак Обама розпочав історичний візит до В’єтнаму


Обговорюватиметься питання зняття американського ембарго на поставки зброї до В’єтнаму.

У суботу Барак Обама відправився у свій вже 10-ий візит в країни Азії. В’єтнам - перша зупинка у цьому турне. Пів століття тому США та В‘єтнам воювали. Сьогодні – відносини між ними тісні, як ніколи. США зацікавлені у економічному та військовому партнерстві з цією азійською країною, яка стрімко розвивається. В’єтнам терміново посилює оборонний комплекс та намагається позбутися залежності від російських військових систем. Одним з ключових на переговорах у Ханої буде можливе зняття американського ембарго на поставки зброї до В’єтнаму.

Через 41 рік після завершення війни, багато що змінилося у відносинах між колишніми ворогами. Своєрідним символом змін став сенатор Джон Маккейн, у 1967-му пілот американських збройних сил. Літак Маккейна збили і він провів 5 з половиною років військовополоненим у таборі в Ханої, пережив знущання та тортури. Але зла він не тримає, сказав сенатор Голосу Америки.

«Я думаю, коли ми нормалізували відносини, наші країни і народи пройшли процес примирення. Очевидно, були люди, які поводилися зі мною погано у в’язниці. І я сподіваюся, що ніколи їх не побачу. Але це не змінює мою думку про в’єтнамський народ, загалом – це чудові люди, друзі. Ми потребуємо їх, а вони нас”. – говорить Маккейн.

Маккейн каже, військове посилення В’єтнаму необхідне, бо сусідній Китай проводить усе більш агресивну політику в регіоні. Але для зняття ембарго на зброю, Ханой мусить почати покращувати ситуацію з правами людини. Експерт з питань регіону, Браян Гардінґ переконаний, тема безпеки домінуватиме на переговорах:

«Відносини між США та В’єтнамом рухаються по надзвичайно позитивній траєкторії. Головними в порядку денному президента Обами будуть питання безпеки, ситуація з правами людини та торгівля. Всі очікують рішення, чи скасують США ембарго на поставки зброї до В’єтнаму”.

За словами експерта, війна все ще кидає тінь на відносини між країнами, але майбутнє виглядає оптимістично:

«В’єтнам, демографічно порівняно молода країна. Її населення, особливо підростаюче покоління, має позитивну враження про Сполучені Штати”.

Барак Обама може очікувати на теплий прийом у Ханої. Його тут порівнюють з вождем В’єтнамської революції Хо Ши Міном, а ворожнечу хочуть залишити позаду. Після В‘єтнаму Обама відправиться у ще одну історичну поїздку – в Японію, де відвідає місце ядерного бомбардування, Хіросіму. Колишній ворог у другій світовій війні, Японія тепер є надійним союзником США у регіоні.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG