Спеціальні потреби

Актуально

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про незаплановані військові навчання

З початку року громадяни Венесуели живуть в режимі надзвичайного стану.

Опозиція каже, мобілізація армії - це останній відчайдушний крок президента, щоби уникнути референдуму про недовіру та залишитися при владі. З початку року, громадяни Венесуели живуть в режимі надзвичайного стану. Залежна від нафтодоларів економіка країни розвалилася. Інфляція стала некотрольованою, в магазинах - дефіцит продуктів, електрика подається погодинно. Найгіршу натепер порівняно з усім світом економічну кризу у Венесуелі викликало падіння цін на нафту. Людям тут бракує найнеобхідніших продуктів, при цьому купувати їх венесуельцям дозволяється лише за посвідченням особи й в указаних владою крамницях. В країні задля економії ще й вимикають світло.

Пік венесуельскої драми, за якою спостерігає увесь світ, став очевидним після того, як президент країни Ніколас Мадуро минулого тижня продовжив надзвичайний стан, що триває у Венесуелі з початку року, ще на три місяці. У результаті на вулиці Каракасу вийшли тисячі обурених венесуельців, і обіцяють боротися за відставку президента.

«Наші вимоги прості – хочемо того, на що маємо право. Це право на перехід до демократії мирним шляхом. Ми знаємо, що цей режим готовий на усе, щоб не дати народу скористатися своїми правами. Але вони нас не зупинять. Вони не здатні заглушити голос венесуельського народу», - каже лідер опозиції Марія Коріна Мачадо.

Причини скрути, в якій опинилася країна її президент Ніколас Мадуро шукає в підступах зовнішнього ворога. Опозиція країни – теж в пошуках. Ось уже місяць вона збирає підписи венесуельців, необхідні щоб відкликати Мадуро з його президентської посади. Назбирати їх потрібно аж чотири мільйони, але й вони можуть не стати переломними в ситуації, що склалася.

«Навіть якщо опозиції вдасться зібрати підписи для відкликання Мадуро. Все це треба буде затвердити через інституції, які повністю контролюється урядом», - говорить експерт з організації Міжамериканський діалог Кевін Касас-Замора.

Зі свого боку Мадуро намагається позбутися опозиції. Зокрема, він хоче розпустити парламент країни, яким керують опозиціонери.

«Парламент Венесуели втратив свою політичну вагомість і тому лише питання часу коли він буде розпущений. На жаль, він відірваний від національних інтересів країни», - заявив президент.

Венесуельський лідер також звинуватив Сполучені Штати, які, на його думку, підштовхують країну до силового сценарію, щоби згодом виправдати іноземну військову інтервенцію, яка змусила б його залишити посаду:

«Зараз абсолютно очевидно, що нинішня адміністрація Венесуели буде намагатися залишитися при владі й для цієї мети не погребує будь-якими методами. Це перекриє усі можливі мирні способи виходу з політичної безвиході».

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що інфляція у Венесуелі, яка вже й тепер є найвищою у світі, цього року може подвоїтися, й таким чином виросте до понад семисот відсотків. А значить незадоволення владою в країні буде лише рости.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG