Спеціальні потреби

В Бангладеш почався дводенний траур за загиблими в Дацці


У Бангладеш в неділю почався дводенний траур за загиблими в результаті теракту в фешенебельному ресторані в Дацці, де в п'ятницю семеро бойовиків-ісламістів вбили 20 заручників і двох офіцерів поліції в ході 11-годинної облоги. Серед загиблих 9 італійців, 7 японців, двоє громадян Бангладеш, індієць та американець.

Відповідальність за напад взяло на себе угруповання «Ісламська держава», проте підтвердження прямого зв'язку бойовиків з ІГ поки не послідувало, а влада країни наполягають, що угруповання не мала відношення до теракту.

Натомість, міністр внутрішніх справ країни Асадузаман Хан заявив у неділю, що бойовики не мали абсолютно ніякого відношення до «Ісламської державі». За його словами, джихадісти були членами місцевої збройного угруповання «Джуматул Муджахеддін Бангладеш», яка заборонена на території Бангладеш вже більше десяти років. Як заявив Хан, всі бойовики були добре освіченими людьми з багатих сімей.

Агентство Reuters також цитує заяву глави національної поліції, який сказав, що всі семеро бойовиків були громадянами Бангладеш, а п'ятьох з них влада раніше намагалися заарештувати.

Білий дім і Держдепартамент США засудили теракт, заявивши, що Сполучені Штати підтримують Бангладеш і твердо мають намір боротися з терором по всьому світу.

XS
SM
MD
LG