Спеціальні потреби

Америка не така розділена, як деякі вважають – Обама


Президент США Барак Обама перервав своє європейське турне і на початку наступного тижня на відвідає техаський місто Даллас, де в результаті нападу на поліцейських було вбито п'ятеро правоохоронців. Президент скасував зупинку в іспанській Севільї та повертається до Вашингтона уже в неділю ввечері.

Виступаючи в суботу на прес-конференції в Варшаві, де проходив саміт НАТО, президент заявив: «Не дивлячись на ту біль, яку я відчуваю, я твердо переконаний в тому, що Америка не так розділена, як вважають деякі». Президент назвав людину, який відкрив стрілянину в Далласі, «божевільним», які не представляють американців. Президент додав, що йому важко зрозуміти мотиви, якими керувався зловмисник, і підкреслив, що той «ні в якій мірі не представляє погляди більшості американців».

Обама також заявив, що злочинець, який застрелив поліцейських в Далласі, не може вважатися представником афроамериканців - подібно до того, як той, хто в минулому році вбив прихожан афроамериканської церкви в Чарльстоні, не представляє білих. Обама відкинув припущення, що країна повертається до бунтів та міських повстань 1960-их. Він зазначив, що правоохоронці продовжували захищати протестувальників, навіть перед обличчям куль. Країна зробила величезний прогрес, зауважив Обама, знизивши рівень насильницьких злочинів та досягнув расової рівності. Втім, наслідки расизму досить відчуваються, і багато роботи ще попереду.

Відповідаючи на питання про контроль над зброєю, президент сказав: «Я не перестану говорити про зброю, тому що воно, безумовно, є частиною проблеми». «Якщо люди дбають про безпеку правоохоронців, вони не можуть удавати, що питання контролю зброї тут нерелевантне», - додав президент. Він зауважив, що ніколи не буде можливо зупинити кожну спробу божевільної людини вчинити криваву бойню, але можна зробити так, що їм було набагато складніше це зробити.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG