Актуально
- Голос Америки
В Туреччині арештовано близько 6 тисяч осіб
Турецька влада арештовує суддів, військових офіцерів та солдатів за підозрою у причетності до спроби державного перевороту.
Міністр юстиції Бекір Боздаг каже, що вже арештовано близько 6 тисяч осіб, і ця цифра «продовжуватиме збільшуватись». Серед арештованих командувач Третьої дивізії ВС Туреччини генерал Ердал Озтурк, йому загрожують звинувачення у зраді. Ряд інших високопоставлених військових посадовців втекли до сусідньої Греції, де попросили політичного притулку. Турецькі ЗМІ повідомляють, що дехто з них стоїть за організацією перевороту.
За різними повідомленнями, станом на суботній вечір кількість загиблих під час спроби перевороту становила до 265 осіб. Положення в Стамбулі, Анкарі та ряді інших міст залишається напруженим, є повідомлення про зіткнення. Турецькі ЗМІ повідомляють про значні зіткнення у військових бараках поблизу Анкари, де, як підозрюють, готувався переворот.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поклав відповідальність за організацію спроби перевороту на свого колишнього союзника Фетхуллу Ґюлена, який нині проживає у США. Ердоган вимагає його екстрадиції. Очолюваний ним рух Хизмет має багато послідовників в турецькому суспільстві, в тому числі - серед представників ЗМІ та поліції, а також в сфері правосуддя. Ґюлен виступив із заявою, в якій «найрішучішим чином» засудив спробу військового перевороту в Туреччині і категорично відкинув звинувачення в причетності до неї. Вашингтоні не має переконливих даних, які б підтвердили звинувачення Ердогана. У суботу, виступаючи перед журналістами в Люксембурзі, держсекретар США Джон Керрі заявив, що США розглянуть запит про видачу Ґюлена турецькій владі, але тільки в тому випадку, якщо Туреччина представить належні докази будь-яких скоєних ним злочинів.
16 липня Держсекретар США Джон Керрі провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоґлу. Глава американської дипломатії знову висловив підтримку демократично обраному уряду Туреччини, а також закликав турецьку владу проявити стриманість і повагу до належних правових процедур і міжнародним зобов'язанням країни при розслідуванні невдалої спроби державного перевороту. Керрі підкреслив, що США готові надати допомогу в розслідуванні, яке проводить влада Туреччини, проте зазначив, що будь-які публічні інсинуації з приводу ролі, яку Америка нібито грала в спробі перевороту, є абсолютно неправдивими та такими, що завдають шкоди двостороннім відносинам. Згідно з повідомленням Держдепартаменту, міністри обговорили важливість Туреччини в якості партнера по НАТО і ключового члена міжнародної коаліції по боротьбі з ІДІЛ, і наголосили на необхідності зосередитися на продовженні забезпечення оперативної підтримки цих зусиль.
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум