Спеціальні потреби

МОК не відсторонив всю російську збірну від участі в Олімпіаді


Міжнародний олімпійський комітет вирішив не відстороняти всіх російських спортсменів від участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро в зв'язку з повідомленнями про існування в Росії ретельної розробленої системи вживання допінгу. Це рішення було оголошено після засідання МОК в неділю. Натомість Питання допуску спортсменів будуть вирішувати відповідні міжнародні спортивні федерації по окремих видах спорту. Перед змаганнями всі члени олімпійської збірної повинні будуть пройти додаткову антидопінгову перевірку. Крім того, якщо атлети раніше були відсторонені від змагань за вживання допінгу, до Олімпіади вони автоматично не допускаються. Так, всі російські легкоатлети, окрім Дарії Клішиної, не зможуть взяти участі у Ріо, що розпочинається вже за 12 днів.

У недавньому звіті Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) говорилося про масштабне вживання допінгу російськими спортсменами на зимовій Олімпіаді в Сочі в 2014 році, що проводився за підтримки державних структур. Укладачі доповіді закликали МОК відсторонити всіх російських спортсменів і чиновників від участі в літній Олімпіаді в Бразилії. Керівник розслідування ВАДА Річард Макларен заявив, що наявні свідчення вказують, що московська лабораторія «працювала в інтересах захисту приймаючих допінг російських спортсменів в рамках нав'язаної державою системи».

За словами Макларена, розслідування виявило, що зусилля з приховування допінгу координувалися російським державним Центром спортивної підготовки, і що спортсмени отримували вказівки, як маніпулювати з результатами аналізів сечі, які здаються для виявлення подібних зловживань на міжнародних спортивних змаганнях.

Президент Росії Володимир Путін днями висловив сумніви в достовірності висновків доповіді ВАДА.

«Звинувачення на адресу російських спортсменів побудовані на свідченнях однієї людини - людини зі скандальною репутацією», - йдеться в заяві російського лідера, опублікованому на офіційному сайті Кремля.

Путін також відзначив, що, як і в ситуаціях з бойкотами Олімпіад Радянським Союзом і США в минулому, в нинішньому допінговий скандал з російськими спортсменами політика знову вийшла на передній план.

Скандал вибухнув раніше в цьому році, коли колишній глава московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков заявив New York Times, що десятки російських спортсменів застосовували допінгові препарати в Сочі під прикриттям та за згодою офіційних осіб галузі спорту.

XS
SM
MD
LG