Спеціальні потреби

1,4 тисячі військових звільнено у Туреччині


В Туреччині продовжуються арешти та звільнення осіб, яких підозрюють у причетності до спроби державного перевороту. В неділю було звільнено майже 1,4 тисячі військових. Серед звільнених - радник президента Реджепа Ердогана Алі Язиджи.

Згідно з останніми даними, наданими федеральний інформаційним агентством Анадолу, від 15 липня майже 70 тисяч чоловік в Туреччині були арештовані або звільнені з роботи. Більшість з них - службовці, що працюють в судових органах, системі освіти, ЗМІ, сфері охорони здоров'я та інших областях, - постраждали в результаті репресій, санкціонованих Ердоганом. Деякі з цих осіб підозрюються у зв'язках з мусульманським релігійним діячем Фетхуллахом Гюленом, який, за твердженням турецького уряду, є організатором спроби державного перевороту в Туреччині. Гюлен проживає у США, Туреччина вимагає його екстрадиції.

Між часом, У Німеччині тисячі мешканців Кельна вийшли на вулиці міста, щоб взяти участь в акціях на підтримку та проти президента Туреччини. За даними місцевої поліції, мітинг прихильників Ердогана зібрав понад 20 тисяч осіб. Паралельно з цим мітингом відбулись принаймні чотири анти-ердоганівської акції, які загалом об’єднали близько 6 тисяч активістів. У Німеччині проживає близько 3 мільйонів осіб з турецьким корінням.

XS
SM
MD
LG