Спеціальні потреби

Актуально

Врятований прапор – історія одного бійця

Врятований прапор – історія одного бійця
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Бойовики на Сході утримують 107 українських військовополонених. Про це у Мінську повідомила уповноважена Президента України з мирного врегулювання на сході України, народний депутат Ірина Геращенко. А тим часом, за весь період АТО, згідно з даними СБУ, з полону звільнено понад 3000 українців. Один із цих трьох тисяч колишніх заручників боєць добровольчого батальйону Донбас, який провів у полоні ДНР півроку, маючи зашитий під підкладкою куртки державний український прапор. Цей прапор нині зберігається у Національному військовому історичному музеї у Києві.

У Максима позивний «Бігун». Айтішнік за професією, на фронт пішов добровольцем. Каже, це його країна, а він чоловік, тому інакше не міг. Воював з добровольчим батальйоном «Донбас», у серпні 14-го потрапив в Іловайський котел. Потім був вихід крізь так званий «зелений коридор», де – каже він – російська армія розстрілювала їх, як у тирі. Потім кругове оточення в крихітному селі. І полон.

Спочатку їх утримували професійні російські військові. Відтак передали «Моторолі», у підвал Донецького СБУ. Там, у колишньому радянському бомбосховищі, 110 полонених бійців батальйону «Донбас» просиділи кілька місяців. Готувалися до найгіршого.

Саме там, у застінках ДНР-у, й розпочалася ця неймовірна історія з прапором. Його кинули полоненим під ноги, коли ті вперше мали переступити поріг своєї тюрми. Наказали витерти об нього взуття.

Пізніше, кілька тижнів згодом, коли їх уже почали виводити нагору для робіт, Максиму вдалося потай підняти з порога той український прапор і надійно заховати у підвалі, під котлами поряд із бомбосховищем. А восени, коли полоненим передали від волонтерів теплий одяг, він зашив його під підкладку куртки. Він так і проходив з прапором під підкладкою весь полон. Хоча й знав, що важить життям щохвилини.

Своє звільнення з полону він вважає чудом. Бо міняли кого завгодно, але не бійців «Донбасу». Але перед Новим 2015-м роком стався великий обмін полоненими. До них у бомбосховище зайшли й зачитали список, у якому було і його ім’я.

Максим як ніхто інший знає, що це таке сидіти у підвалі і не мати надії. Але твердо й знає й те, що є ціна, яку він за своє звільнення ніколи не прийняв би.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG