Спеціальні потреби

Актуально

Академія лідерства, ініційована підприємницьким фондом, запрацювала у 5 містах України

17 вересня розпочався новий навчальний рік в освітньому закладі унікального формату – Українській академії лідерства. Академія вперше заявила про себе рік тому і тепер розширюється. Окрім Києва, вона відкрила свої двері ще у чотирьох містах – Полтаві, Львові, Миколаєві та Харкові. І якщо перший випуск становив 39 студентів, то тепер це понад 200 хлопців та дівчат з усієї України. Програму фінансує американський підприємницький фонд Western NIS Enterprise Fund, який обіцяє подбати про появу таких академій в усіх областях України.

«Українська академія лідерства дає багато можливостей для саморозвитку. Я дізнаюсь, ким я хочу стати в майбутньому, для чого мені це потрібно, я дізнаюсь про лідерські якості, навчуся працювати в команді», - розповідає студент Академії Тигран Согоян.

Понад 200 хлопців та дівчат закінчили школу цьогоріч, і замість того, щоб негайно вступати до вишів, проведуть рік в Академії лідерства. Тут не видають дипломів. Зате допомагають знайти свій шлях у житті. Вступати до цієї незвичайної освітньої установи їх агітували по школах самі ж недавні випускники Академії.

«Ми сиділи просто на траві і нам розказували настільки цікаві речі, яким нам не розказували жодного разу в школі. Нам розказували англійською мовою, люди з інших країн, було дуже цікаво», - каже студентка Української академії лідерства Наталя Шишковська.

«Соціальний» або «вільний» рік – новий тренд серед молоді у Західній Європі і США. Зробити перерву в традиційному навчанні, щоб присвятити рік волонтерству і саморозвитку. Спілкуватися з видатними людьми, вивчати драму і теорію міжнародних переговорів; спробувати себе у фотографії, опанувати красномовство і роботу в команді, подорожувати країною і світом. Таку можливість цього року отримає 200 хлопців і дівчат з усієї України. Це вже другий набір в Академію лідерства. Яка цього року запрацювала, на додачу до Києва, ще й у Харкові, Львові, Миколаєві, Полтаві. І це лиш початок, обіцяють в американському підприємницькому фонді, що фінансує проект.

«Це другий навчальний рік в Українській академії лідерства, і ми з захопленням очікуємо ті 4 нові академії. Це для нас великий успіх, ми не були певні, чи можемо те зробити, але тепер матимем 5 академій діючих з завтрашнього дня», каже президент Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон.

«Ця нова Академія лідерства вже довела за перший рік свого існування, яким важливим є її внесок в освіту. Ми бачимо, як українські молоді люди все більше долучаються до міжнародних процес ів, стають громадянами глобального сіту, і водночас – кращими українцями. Це дуже надихає – бачити їхню енергію й інтелект, який вони зможуть ще більше розвинути, спілкуючись з чудовими викладачами. І мене тішить, що Сполучені Штати мають змогу це підтримати», - ділиться Заступник адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у справах Європи та Євразії Томас Меліа.

А батьки, якщо спершу й вагалися, – нині обома руками «за».

«Діти, які випускаються зі шкіл, ще не визначилися у житті. Вони йдуть у якийсь виш, тому що їм так сказали батьки, тому що це династія, тому що треба вступити куди-небудь, аби отримати оцей диплом. А потім як із ним жити – невідомо. І якщо ця Академія дасть поштовх дітям, щоб вони потім змогли себе правильно реалізувати в житті, щоб збулися їхні мрії та бажання – це великий плюс», - каже мама одного зі студентів Наталя Мирна.

Всі новини дня

Українські тенісистки відмовляються тиснути руки російським суперницям

Українка Еліна Світоліна під час матчу із росіянкою Анною Блінковою у Парижі, 2 червня 2023 р. REUTERS/Lisi Niesner

Українська тенісистка Еліна Світоліна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Анні Блінковій після перемоги у п’ятницю в Парижі.

За інформацією Reuters, Світоліна пояснила, що зробила це з поваги до чоловіків і жінок, які захищають Україну від вторгнення Росії.

“Що б подумали українські солдати, якби я потиснула руку росіянам?” – цитує Світоліну інформаційна агенція.

Російська спортсменка, як і білоруські тенісистки, допущені до змагань лише в нейтральному статусі - через повномасштабне вторгнення РФ до України.

Напередодні ще одна українська тенісистка, Марта Костюк, вирішила не обмінюватися традиційними післяматчевими вітаннями із суперницями з Росії чи Білорусі та уникала рукостискань.

Як пише агенція Associated Press, Костюк сказала, що перед матчем проти Аріни Соболенко з Білорусі вона не могла спати, переглядаючи онлайн тривожні новини з Києва, де тієї ночі від російських бомбардувань загинула щонайменше одна людина.

«Я намагаюся відкинути свої емоції щоразу, коли виходжу на корт”, - цитує АР спортсменку. Водночас її суперниця з Білорусі поділилася з журналістами, що їй важко виступати проти українок.

“Ви граєте проти українки і ніколи не знаєте, що трапиться. Ніколи не знаєш, як люди — підтримають чи ні?” - сказала Аріна Соболенко агентству.

Соболенко також днями потрапила на сторінки міжнародних ЗМІ через відмову від прес-конференції у зв'язку з питаннями журналістки з України.

“У мене немає коментарів для вас”, - повторювала Соболенко, коли кореспондентка запитувала її про відкриту підтримку спортсменкою авторитарного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Соболенко підписала відповідний відкритий лист у 2020 році, коли на вулицях Мінська тривали жорстокі затримані мирних протестувальників.

Соболенко заявила, що на останній прес-конференції "не почувалася в безпеці", - пише CNN.

Своєю чергою Костюк відкинула припущення, що російським і білоруським спортсменам буде небезпечно повертатися додому у разі відкритого засудження війни.

“Я не знаю, чого бояться інші гравці. Я повертаюся в Україну, де можу померти будь-якої секунди від безпілотників, чи ракет, чи чогось іншого”, – зауважила Костюк.

Раніше Марта Костюк відмовилася потиснути руку і російській суперниці Анатастасії Потаповій на змаганнях Miami Open. Таких випадків у спорті було чимало з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Українець Іван Чупринко відмовився потиснути руку іранцю під час нагородження на чемпіонаті світу з жиму лежачи – на знак протесту проти постачання Іраном дронів для війни Росії проти України. Українська тенісистка Ангеліна Калініна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Вероніці Кудерметовій в Італії, - інформувало видання CNN.

"Український спорт - це про честь і гідність"

“Український спорт - це про честь і гідність. Про відчуття честі і гідності як найважливіших цінностей”, - сказав президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк в ефірі телеканалу “Київ”.

Він також розповів, що Спортивний комітет України торік розпочав проект, присвячений загиблими на війні українським спортсменам – “Янголи спорту”.

Загалом через повномасштабне вторгнення Росії в Україну загинуло понад 250 спортсменів, - інформувало Міністерство молоді та спорту у березні цього року.

Як відомо, цього літа російські і білоруські тенінсти зможуть брати участь у Вімблдонському турнірі. Для участі (забороненої торік) їм поставлено низку умов.

Зокрема, як інформує видання New York Times – дотримуватися нейтралітету під час виступу на турнірі, не висловлювати підтримку повномасштабного вторгнення РФ до України за підтримки Білорусі.

"Він пообіцяв мені, що повернеться". Анна Зайцева пережила блокаду "Азовсталі" і розшукує чоловіка-Азовця. Відео

Анна разом із тримісячним сином понад 60 днів ховалася від обстрілів на “Азовсталі” під час облоги Маріуполя. 30 квітня її та ще 156 цивільних евакуювали з Маріуполя гуманітарним коридором. Чоловік дівчини Кирило Зайцев залишився захищати місто та потрапив у полон.

Міністерка оборони Нідерландів відповіла представнику Китаю про причину війни в Україні

Цуй Тянькай, колишній заступник міністра закордонних справ і колишній посол Китаю в Сполучених Штатах, на форумі під назвою «Модернізація Китаю та світ», який відбувся у The Grand Halls у Шанхаї, 21 квітня 2023 року. ( AP Photo/Ng Han Guan)

Міністерка оборони Нідерландів відкинула заяву Китаю про те, що війна Росії проти України пов’язана з «невдалою архітектурою безпеки» в Європі.

У суботу на головній щорічній оборонній конференції Азії досвідчений китайський дипломат заявив, що Європа «неправильно керувала» власною безпекою, і їй слід брати приклад з Азійсько-Тихоокеанського регіону.

«Я не думаю, що ви ефективно та конструктивно керуєте ситуацією з безпекою», — сказав Цуй Тянькай під час панельної дискусії в рамках Shangri-La Dialogue у Сінгапурі, повідомляє South China Morning Post, англомовне видання, що базується у Гонконгу.

«Нам не потрібне азійське НАТО. Ми не хочемо бачити розширення ролі НАТО в нашому регіоні», – сказав колишній посол Китаю у Вашингтоні.

На панелі з питань управління безпекою в євроатлантичному та азійсько-тихоокеанському регіонах він сидів поруч з міністром оборони України Олексієм Резніковим, але той уникав критики Пекіна. За повідомленням часопису Politico, він сказав лише, що Україні потрібно виграти війну, а не вести переговори.

Натомість на захист НАТО як ключового елементу європейської безпеки виступила його колега з Нідерландів Кайса Оллонгрен. Вона сказала, що слова представника Китаю є «велика-велика неправда».

«Було припущення посла, що Європі не вдалося дуже добре керувати своєю безпекою через війну в Україні. Звичайно, я розумію, що в Україні йде війна, але я вважаю, що це не результат неправильного управління ситуацією з безпекою в Європі. Це результат неповаги до того, як ми хочемо керувати безпекою в Європі», – сказала Оллонгрен.

«Не можна звинувачувати Європу чи європейські країни в незаконному вторгненні Росії в Україну», – сказала Оллонгрен в інтерв’ю виданню Politico через кілька хвилин після свого виступу.

Оллонгрен, чия країна займає все більш критичну позицію щодо Китаю через зв’язки з Росією та технічний прогрес у військовій сфері, додала, що оскільки Цуй більше не є послом, вона чекатиме, поки міністр оборони Китаю Лі Шанфу викладе офіційну позицію у своїй програмній промові в неділю.

Китай намагається зіграти роль посередника у досягненні миру між Росією та Україною, однак Пекін не визнає факту російської агресії і вважає, що однією з причин війни було «розширення НАТО».

Як повідомляв Голос Америки, днями спеціальний посланець Китаю закликав західних партнерів України припинити постачати їй зброю, бо це «розпалює конфлікт».

Фотограф з Каліфорнії допомагає волонтерам в Україні. Відео

Фотограф з Каліфорнії допомагає волонтерам в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Понад 200 тисяч доларів – чергову допомогу на таку суму зібрав та привіз до України американський фотограф з Каліфорнії. Джейсон Перрі вже чотири рази відвідував Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Австралія подарувала Україні "потворні, але практичні" "бойові таксі" – Forbes

Українські солдати на БТРі на передовій в Луганській області, Україна, 21 травня 2023 р. AP Photo/Libkos

Австралія подарувала Україні “справді дивні” на вигляд вантажівки для піхоти із вантажним відсіком замість пасажирського, котрий утім може перевозити людей – інформує видання Forbes.

“Країни, прагнучи підтримати українські військові зусилля, схильні віддавати будь-яку запасну військову техніку, яку вони мають, і вірять, що українці знайдуть їй застосування”, - пише Forbes про австралійське надходження. Йдеться про вантажні машини ALV на базі бронетранспортерів М-113.

Вони можуть бути найдивнішими в українському арсеналі, який налічує тисячі машин усіх марок і моделей із багатьох інших країн, пише видання.

Модернізуючи класичний М-113 американської розробки, австралійці у рамках програми початку 2000-х років просто вирізали задню частину, залишивши “відкрите ліжко” позаду зрізаного відділення для екіпажу.

“У результаті вийшов брутально простий броньований вантажний автомобіль, який настільки ж універсальний, як і потворний”, - пише Forbes.

20-тонний ALV з дизельним двигуном потужністю 350 кінських сил здатний перевозити щонайменше п'ять тонн вантажу. Або транспортувати військових. За свідченням Forbes – дає командирам взводів можливість перевозити більше солдатів на одній машині.

“БТР – це бойові таксі. Вони транспортують піхоту до краю поля бою, а потім висаджують її для бою пішки. У цій ролі дивак ALV має працювати просто чудово”, - припускає оглядач видання.

Раніше МЗС Австралії повідомляло, що шанує непохитну рішучість і силу українського народу у протистоянні агресії Росії та пишаєтся підтримкою України. Уряд Австралії повідомляв про надання Україні додаткових безпілотних авіаційних системи для розвідки на полі бою, а також про участь фахівців Сил оборони Австралії у навчальну програму для українських військових під проводом Великої Британії.

Уряд Австралії запровадив також цільові фінансові санкції щодо Росії.

Більше

XS
SM
MD
LG