Спеціальні потреби

Росія, можливо, здійснила воєнні злочини в Сирії – Борис Джонсон


johnson

Міністр закордонних справ Великобританії в інтерв’ю BBCп заявив, що Росія скоїла воєнні злочини в Сирії, якщо вона стоїть за атаками на гуманітарний конвой в Алеппо. Джонсон сказав, що правильним було б встановити, чи російські військові умисно цілилися у цивільних.

Нагадаємо, від авіаударів минулого понеділка загинуло 20 цивільних та знищено 18 вантажівок гуманітарної допомоги.

Борис Джонсон також сказав, що Росія затягує війну в Сирії і робить її «ще більш огидною».

У свою чергу Сполучені Штати та європейські союзники закликають Росію вдатися до екстрених кроків, щоб забезпечити припинення кровопролиття в Сирії. У спільній заяві, опублікованій у суботу, міністри закордонних справ США, Франції, Італії, Німеччини та Великобританії, а також високі представники ЄС закликали Москву підтримати гуманітарні зусилля в Сирії, припинити бомбардування сирійців та поновити мирні переговори.

«Це відповідальність Росії – довести, що вона здатна та хоче здійснити екстрені кроки, щоб врятувати дипломатичний процес для припинення кровопролиття, дозволити безперешкодне надходження гуманітарної допомоги та створити умови, необхідні для поновлення очолюваних ООН переговорів відносно політичного процесу», - йдеться у спільній заяві. Союзники також закликали Росію зосередити свої зусилля проти пов’язаних з аль-Кайдою угруповань в Сирії.

За ініціативою Великобританії, Франції та США в неділю об 11 годині за Вашингтонським часом розпочинається екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо сирійської кризи.

XS
SM
MD
LG