Спеціальні потреби

У США запроваджуються «гарячі лінії» для виборців


Дональд Трамп заявляє, що цьогорічні вибори президента в США будуть сфабриковані. Очевидна недовіра до прозорості виборчої системи Республіканського кандидата викликала занепокоєння як в Сполучених Штатах, так і за кордоном. Його різкі заяви з приводу несправедливого виборчого процесу засуджують не тільки однопартійці та Демократи, тепер вже й президент доєднався.

«Кожен експерт, незалежно від політичної партії та ідеології: консервативної чи ліберальної, хто коли-небудь вивчав ці питання скаже: серйозних випадків шахрайства на виборах немає і не було”, - каже Барак Обама.

Експерти погоджуються, виборчий процес несфабрикований, проте визнають: обережність не завадить, адже можуть бути й інші проблеми. Наприклад це будуть перші вибори без захисних положень, які гарантувалися ‘’Законом про права виборців’’ 1964 року. Закон був скасований три року тому Верховним судом США, а разом із ним і Федеральна програма спостерігачів. Правозахисники занепокоєні.

“Це перші президентські вибори за п’ятдесят із гаком років коли Міністерство юстиції не матиме спостерігачів по всій країні. А це люди, які пройшли відповідну підготовку з моніторингу виборчого процесу», - каже співробітниця «Комітету за громадянські права відповідно закону» Крістен Кларк.

На виборах у 2012 році Міністерство юстиції відрядило близько восьмисот спостерігачів у двадцяти трьох штатах. Цього ж року наглядачі будуть представлені тільки у п’ятьох. Натомість у третині штатів ввели нові правила голосування, деякі з них вимагатимуть документи для підтвердження особи виборця. Враховуючи факт відсутності федеральних спостерігачів, проконтролювати хід виборів буде складно, кажуть правозахисники. Тож правозахисні організації запроваджують «гарячі лінії» для виборців.

“Наразі ми моніторимо такі речі як, видалення імені виборця зі списків та процес перенесення дільниці без адекватного пояснення цієї проблеми виборцям та прикладаємо зусилля за право громадян проголосувати у день виборів’’, - каже Кларк.

Більшість спостерігачів погоджуються – ці вибори особливі. І не виключають, що ця особливість відобразиться й на процесі голосування восьмого листопада.

XS
SM
MD
LG