Спеціальні потреби

Паризька угода про кліматичні зміни під загрозою?


Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США змусила здригнутися учасників конференції ООН з питань кліматичних змін, яка проходить цього тижня в Марокко. Одне з найважливіших завдань зустрічі – знайти практичні шляхи втілення положень кліматичної угоди, підписаної торік у Парижі. Трамп обіцяв своїм виборцям розірвати договір, щоб знову відкрити вугільні шахти і просувати видобуток сланцевої нафти й газу.

Вітряна електростанція Блок Айленд – перша американська станція у відкритому морі – почне працювати цього місяця. Вона забезпечуватиме електрикою 17 тисяч осель. За 8 років, що пішли на її зведення, США стали провідним рушієм боротьби зі змінами клімату у світі.

«Одна з причин, чому Паризьку угоду так швидко ратифікують інші країни, - це керівна роль Сполучених Штатів в цьому процесі», - пояснює професор дослідницького інституту ім. Грантгама Самюель Фанкгаузер.

Паризька кліматична угода покликана зупинити глобальне потепління до 2 градусів за Цельсієм. Передусім, шляхом зменшення викидів парникових газів. Під час своєї кампанії Дональд Трамп пообіцяв вийти з угоди протягом своїх перших 100 днів керівництва країною й зосередитись на енергетичній незалежності США.

«Ми повернемо шахтарям роботу, ми знову відкриємо копальні», - обіцяє новообраний президент США.

Кардинальні зміни у політиці Вашингтона ставлять під загрозу реалізацію принципів Паризької угоди, кажуть кліматологи.

«Без керівної ролі США, безумовно, утворитися вакуум. Доброю новиною може бути те, що вийти з Паризької угоди – набагато важче, ніж приєднатися до неї», - говорить Самюель Фанкгаузер.

Делегати конференції ООН з питань кліматичних змін бояться: уже зроблені досягнення будуть перекреслені.

«Якщо Трамп вийде з Паризької кліматичної угоди, це означитиме регрес, і для світу це не обіцяє нічого доброго», - попереджає парламентарів з Малаві Верам Маннассех Чланга.

Між тим активісти на Блок Айленді сподіваються, що влада продовжить підтримувати розвиток вітрової енергії.

«Я хочу вірити, що аргументи на користь станції у відкритому морі настільки сильні, що переконають будь-яку адміністрацію», - каже представниця Національної федерації охорони дикої фауни Кетрін Боуз.

Оглядачі кажуть, вплив перемоги Трампа на кліматичну політику не буде зрозумілий іще кілька місяців – залишаючи майбутнє Паризької угоди під питанням.

Перебуваючи у неділю з візитом у Новій Зеландії Держсекретар США Джон Керрі пообіцяв обіцяв продовжити імплементацію Паризької угоди до закінчення терміну президентства Обами.

«Ми почекаємо і подивимось, як наступна адміністрація буде вирішувати це питання, але я вірю, що ми на правильному шляху, американський народ відданий цій справі, тому що більшість американців вірять, що кліматичні зміни насправді відбуваються, і хочуть, щоб ми подбали про цю проблему», - сказав Кері.

У Нову Зеландію Керрі прибув після свого візиту до Антарктики. Наступного тижня він візьме участь у міжнародній конференції з питань кліматичних змін у Марокко.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG