Спеціальні потреби

Турецька влада звільнила з-під арешту репортера «Голосу Америки»


farquin

Позаштатний репортер курдської служби «Голосу Америки» Хаджіджан Фаркін вийшла на свободу після затримання її турецькою владою в Діярбакирі в суботу.

Подробиці арешту Фаркін в суботу були передані другу сім'ї, за словами якого, причини затримання Фаркін залишаються неясними. Рідні журналістки повідомили, що через надзвичайний стан, оголошеного в цьому районі, навіть її адвокат не міг з нею зв'язатися.

Фаркін, яка також була позаштатним кореспондентом ВВС, була затримана на поліцейському блокпості в провінції Сіїрт під час поїздки для підготовки репортажу про обвал у мідній шахті. Про це повідомив новинний сайт Turkish Minute (turkishminute.com.

Раніше в цьому місяці Олівер Бертран, який працював на французький новинний сайт lesjours.fr, був затриманий в Ґазіантепе - місті, розташованому на північ від кордону з Сирією. Пізніше він був депортований.

Після введення надзвичайного стану в зв'язку з невдалою спробою державного перевороту 15 липня турецький уряд закрило 195 газет, мовних компаній, видавництв і компаній-дистриб'юторів. Близько 150 журналістів опинилися у в'язниці за звинуваченнями, пов'язаними з тероризмом. Подібні звинувачення стали досить поширеним явищем після спроби повалення уряду президента Реджепа Таїпа Ердогана.

В кінці минулого місяця кілька тисяч людей протестували в Діярбакирі після відсторонення від посади і арешту за звинуваченням у тероризмі мерів міста Гультай Кішанака і Фірат Анлі. Діярбакир, найбільше місто в основному курдського південного сходу Туреччини, є центром прокурдського руху.

XS
SM
MD
LG