Спеціальні потреби

Актуально

Рівень безробіття у США впав до рекордного за 9 років мінімуму

Рівень безробіття у США впав до рекордного за 9 років мінімуму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Рівень безробіття у США впав до рекордного за 9 років мінімуму. Відео

Новообраний президент Дональд Трамп отримає у спадок зовсім іншу ситуацію із економікою, ніж дісталася свого часу Бараку Обамі. У листопаді рівень безробіття впав до дев’ятирічного мінімуму – 4,6%. Враховуючи економічні тренди країни та програмні ідеї Трампа, новообраний президент, найймовірніше, опиниться перед дилемою: чи не створювати вже обіцяні ним нові робочі місця, чи пришвидшити інфляцію.

Ситуація із безробіттям сьогодні виглядає геть інакше, ніж це було 2008-ого, коли щомісяця зникали тисячі робочих місць. Тоді мільйони домовласників втрачали оселі через не змогу сплатити кредит, а автопромисловість була під загрозою колапсу.

Сьогодні безробіття – на найнижчому за дев’ять років рівні. Збільшується зарплатня і рівень зайнятості серед найманих робітників. Темпи зростання тут навіть швидші, ніж економіки в цілому.

«Лише у листопаді у сфері будівництва з’явилося 19 тисяч нових робочих місць, і 155 тисяч впродовж року”, - каже головний економіст асоціації підрядників Америки Кен Саймонсон.

Зростання конкуренції серед роботодавців за працівників – це один із найкращих індикаторів здоров’я економіки, каже економіст Гас Фоше.

«Із більшим змаганням за працівників, компанії змушені підвищувати зарплатню, а це означає, що більше грошей потрапляє у кишені споживачів”, - пояснює Фоше.

Загалом у листопаді з’явилося 178 тисяч нових робочих місць. У Білому домі кажуть: це найдовша смуга зростання за всю історію США.

В адміністрації Трампа, однак, звертають увагу на інший тренд. З 2008-ого, кажуть, промисловість втратила понад 300 тисяч робочих місць. Деякі експерти переконують: причина, найймовірніше, в автоматизації. І зазначають: більшої шкоди галузі можуть завдати анти-торговельні настрої та погляди новообраного президента щодо імміграції.

«Якщо ми хочемо, щоби економічне зростання зберігалося, нам треба більше працівників. І ті працівники не з’являться із населення США. Нам треба імміграція”, - каже Саймонсон.

Та зважаючи на економічні показники, каже Фоше, можна із 90-відсотковою упевненістю очікувати підвищення процентних ставок:

«Ми бачимо, що інфляція потроху наздоганяє, ринок праці покращується, зарплатня відчутно зростає, тож федеральний резерв хоче бути попереду”.

Більшість економістів вважає, що Центральний банк незабаром збільшить процентні ставки на чверть відсотка. Це буде першим підняттям із грудня минулого року.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG