Спеціальні потреби

В команді новообраного президента розчаровані заявами конгресмена Льюїса про нелегітимність президенства Трампа


Конгресмен Джон Льюїс, герой руху за громадянські права 50-60 років, в програмі телеканалу NBC «Зустріч з пресою» заявив, що не вважає Трампа законним президентом, оскільки, на думку Льюїса, Росія допомагала йому перемогти на виборах. Джон Льюїс також сказав, що не планує бути на інавгурації новообраного президента 20 січня – вперше з моменту обрання Льюїса в Палату Представників у 1986 році.

«Ми шануємо жертву, яку він приніс, - сказав Пенс в програмі «Обличчям до нації. – Але це глибоко розчаровує, коли людина такого масштабу для громадянського руху та руху за виборче право робить заяву, що він не вважає Дональда Трампа законно обраним президентом. Я дуже сподіваюсь, що він передивиться свої обидві заяви». Пенс нагадав, що він був на обох інавгураціях Барака Обами. Він додав – «у час, коли країна бореться з проблемами як всередині, так і за кордоном, американці повинні шукати шляхи об’єднатися та працювати разом».

Подібні заяви зробив і майбутній голова адміністрації Трампа Рейнс Прібас. В програмі ABC «Цього тижня» він сказав, що коментарі Льюїса, зважаючи на його статус, були безвідповідальними.

Сам Дональд Трамп піддав критиці конгресмена-правозахисника Джоан Льюїса ще в суботу. У своєму Твіттері він написав, що замість того, щоб критикувати його, законодавцю слід зосередитися на роботі на благо своїх виборців.

В інтерв'ю програмі «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC, яка вийде в ефір у неділю, Льюїс сказав: «Я вірю в намагання працювати з людьми. Це буде важко. Це буде дуже складно. Я не вважаю цього обраного президента легітимним президентом».

«Я вважаю, що росіяни долучились до спроб допомогти цій людині перемогти на виборах», - додав Льюїс.

Прес-секретар Льюїса Лінда Джонс відмовилася відповідати на критику Трампа, але сказала: «Нам як країні необхідно знати, чи впливав іноземний уряд на наші вибори».

Твіти Трампа викликали гостру реакцію з боку багатьох демократів, включаючи Ненсі Пелосі. Лідер меншості в Палаті представників написала в суботу, що попередні спроби змусити Льюїса замовкнути були безуспішними.

Рішення Льюїса не бути на інавгурації вже підтримали якнайменш 16 демократів-членів Палати представників.

XS
SM
MD
LG