Спеціальні потреби

Актуально

Макрон та Ле Пен виходять у другий тур виборів у Франції - попередній підрахунок голосів

Незалежний центрист Еммануель Макрон та лідерка ультраправої партії Народний Фронт Марін Ле Пен - виходять у другий тур президентських виборів у Франції, які відбудуться 7 травня. Явка у першому турі може сягнути 80-ти відсотків. Про це свідчать перші дані підрахунку голосів.

Ці вибори називають визначальними не лише для самої країни, але і для майбутнього Європейського Союзу. У перегонах брали участь 11 кандидатів, які представляють найрізноманітніші сили - від крайніх правих до крайніх лівих.

Голосування, до якого була прикута пильна увага громадськості, проходило в умовах підвищених заходів безпеки після теракту в Парижі, який стався кілька днів тому.

Близько 50 тисяч поліцейських і 7 тисяч військових, включаючи спецназ, чергували на вулицях у зв'язку з напруженістю, що виникла після теракту, відповідальність за який взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава». В результаті стрілянини на Єлисейських полях в центрі Парижа один поліцейський загинув, ще кілька людей отримали поранення.

Після стрілянини на Єлисейських полях президент США Дональд Трамп написав в «Твіттері»: «Народ Франції більше не потерпить такого. Це матиме великий вплив на президентські вибори!»

Це перші вибори, які проходили в умовах надзвичайного стану, введеного після терактів в Парижі в 2015 році, і, на думку спостерігачів, недавня стрілянина в столиці привела на виборчі дільниці людей, які в іншому випадку утрималися б від участі у виборах. У виборах 2012 року підсумкова явка склала 80 відсотків від загального числа зареєстрованих виборців.

Еммануель Макрон - проєвропейський кандидат, який підтримує інтереси ділових кіл і тісно пов'язаний з непопулярним президентом-соціалістом Франсуа Олландом. Його прихильники проживають, головним чином, у процвітаючих міських районах, де глобалізація принесла користь багатьом.

Лише трохи від нього відстає Ле Пен, яка хоче в значній мірі обмежити імміграцію до Франції, особливо - з мусульманських країн. Крім того, вона виступає за те, щоб Франція вийшла з Європейського Союзу. Її електорат - це в основному жителі колишніх промислових районів Франції, де високий рівень безробіття і панує розчарування сучасним соціально-економічним порядком.

Ще одним провідним кандидатом є Франсуа Фійон, який є соціальним консерватором та виступає за скорочення державних витрат і проведення глибоких реформ в ЄС.

Лише за кілька тижнів до дня голосування популярності набрав політик крайньо-лівих поглядів Жан-Люк Меленшон, якого бачать як борця за права бідних.

За французьким законом перемогу отримає кандидат, який набире абсолютну більшість.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG