Спеціальні потреби

Актуально

Макрон та Ле Пен виходять у другий тур виборів у Франції - попередній підрахунок голосів

Незалежний центрист Еммануель Макрон та лідерка ультраправої партії Народний Фронт Марін Ле Пен - виходять у другий тур президентських виборів у Франції, які відбудуться 7 травня. Явка у першому турі може сягнути 80-ти відсотків. Про це свідчать перші дані підрахунку голосів.

Ці вибори називають визначальними не лише для самої країни, але і для майбутнього Європейського Союзу. У перегонах брали участь 11 кандидатів, які представляють найрізноманітніші сили - від крайніх правих до крайніх лівих.

Голосування, до якого була прикута пильна увага громадськості, проходило в умовах підвищених заходів безпеки після теракту в Парижі, який стався кілька днів тому.

Близько 50 тисяч поліцейських і 7 тисяч військових, включаючи спецназ, чергували на вулицях у зв'язку з напруженістю, що виникла після теракту, відповідальність за який взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава». В результаті стрілянини на Єлисейських полях в центрі Парижа один поліцейський загинув, ще кілька людей отримали поранення.

Після стрілянини на Єлисейських полях президент США Дональд Трамп написав в «Твіттері»: «Народ Франції більше не потерпить такого. Це матиме великий вплив на президентські вибори!»

Це перші вибори, які проходили в умовах надзвичайного стану, введеного після терактів в Парижі в 2015 році, і, на думку спостерігачів, недавня стрілянина в столиці привела на виборчі дільниці людей, які в іншому випадку утрималися б від участі у виборах. У виборах 2012 року підсумкова явка склала 80 відсотків від загального числа зареєстрованих виборців.

Еммануель Макрон - проєвропейський кандидат, який підтримує інтереси ділових кіл і тісно пов'язаний з непопулярним президентом-соціалістом Франсуа Олландом. Його прихильники проживають, головним чином, у процвітаючих міських районах, де глобалізація принесла користь багатьом.

Лише трохи від нього відстає Ле Пен, яка хоче в значній мірі обмежити імміграцію до Франції, особливо - з мусульманських країн. Крім того, вона виступає за те, щоб Франція вийшла з Європейського Союзу. Її електорат - це в основному жителі колишніх промислових районів Франції, де високий рівень безробіття і панує розчарування сучасним соціально-економічним порядком.

Ще одним провідним кандидатом є Франсуа Фійон, який є соціальним консерватором та виступає за скорочення державних витрат і проведення глибоких реформ в ЄС.

Лише за кілька тижнів до дня голосування популярності набрав політик крайньо-лівих поглядів Жан-Люк Меленшон, якого бачать як борця за права бідних.

За французьким законом перемогу отримає кандидат, який набире абсолютну більшість.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG