Спеціальні потреби

Ірак оголосив про перемогу над ІДІЛ після звільнення Мосула

  • Голос Америки

Ірак оголосив про перемогу над «Ісламською державою», після того, як його армія повністю взяла під контроль місто Мосул. «Головнокомандувач збройними силами прем'єр-міністр Гайдер Абаді прибув в звільнене місто Мосул і привітав бійців та іракський народ з великою перемогою», - йдеться в заяві адміністрації Абаді, оприлюдненому в неділю.

Однак, незважаючи на святковий настрій, коли з'явилося повідомлення адміністрації, в Мосулі і раніше була чутна стрілянина, і завдано повітряних ударів.

Іракські офіційні особи за останні тижні кілька разів пророкували поразку «Ісламської держави», в той час як військові скоротили територію бойовиків до невеликого району в Старому Мосулі біля річки Тигр. Однак в останні дні просування військ сповільнилося.

Іракські війська використовували повітряні удари і наземну підтримку коаліції для розвитку наступу з метою повернення Мосула, який став найбільшим містом, захопленим «Ісламським державою» три роки тому, коли це радикальна угрупування оголосило про створення халіфату на території суміжних районів Іраку і Сирії.

В результаті восьмимісячних зіткнень була зруйнована велика частина Старого Мосула, включаючи історичну 850-річну мечеть Ан-Нурі і її похилений мінарет, які недавно були підірвані джихадистами.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG