Спеціальні потреби

Актуально

Реформи в Україні перевершили очікування - Гербст

"Оцінювати реформи в Україні – це як відповідати на тест Роршаха" (психодіагностичний тест, коли опитуваному пропонується розшифрувати зображення з чорнильних плям - ГА), - зазначив в своїй публікації голова Центру Євразії Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Унікально, що в Україні після Майдану є група зацікавлених, молодих, нетерплячих лідерів, які ніколи не були частиною старих еліт
Джон Гербст

​Переважно, існує декілька оцінок українських реформ. "Для пропагандистів Кремля і їх свідомих, чи несвідомих послідовників на Заході, Україна є невиправно корумпованою. Для молодих реформаторів в Україні та тих, хто бажає країні добра, прогрес є болісно повільним і завжди загрожує розвернутись. А для керівництва України і для тих, кого найбільше непокоїть захист країни від московської агресії, країна досягла виняткового прогресу в дуже складних умовах", - зазначає Гербст.

На думку Гербста, остаточна оцінка є радше позитивною.

"Унікально, що в Україні після Майдану є група зацікавлених, молодих, нетерплячих лідерів, які ніколи не були частиною старих еліт. Вони змогли здобути представництво в Раді і очолити громадянське суспільство, яке, на відміну від часів після Помаранчевої революції, залишається мобілізованим. Дякі з них обійняли посади міністрів і заступників міністрів".

За останні три роки, молоді реформатори та західна спільнота сформували природній альянс у просуванні інтенсивних реформ. Це мало вражаючий успіх
Джон Гербст

Саме ці люди є рушієм швидких та глибоких реформ, відзначає Гербст, адже на відміну від найвищого керівництва, ця група, загалом, не процвітала за часів старої системи, і не бачить необхідності йти з нею на домовленості.

"Є також західна спільнота: Сполучені Штати, Європейський Союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк – всі підтримують реформи. Вони розуміють, що люди на Майдані чітко висловили своє бажання створити відкрите демократичне суспільство і готові допомогти їм. Вони стали потужними прибічниками реформ, надаючи технічні поради і фінансову допомогу, обумовлену проходженням реформ".

За останні три роки, молоді реформатори та західна спільнота сформували природній альянс у просуванні інтенсивних реформ. Це мало вражаючий успіх, пише дослідник, наголошуючи, що Україна:

  • перейшла до ринкових цін на газ, скоротивши річний дефіцит бюджету на 8 мільярдів доларів, шляхом усунення найбільших зловживань;
  • закрила більше вісімдесяти корумпованих банків; та
  • створила прозору систему закупівель Pro-Zorro для викорінення корупції в урядових закупівлях.
Діяльність уряду України насправді набагато краще, ніж її публічно описують. Вона перевищила очікування деяких недостатньою поінформованих спостерігачів, включно з тими в міжнародних фінансових установах
Джон Гербст

Прем'єр-міністр Гройсман зміг довести, що він є самостійним державником, зазначає Гербст, адже саме Гройсман очолив остаточне затвердження реформи цін на газ, введення електронних декларацій і рішення стосовно ПриватБанку.

З наближенням парламентських виборів, дехто каже, що реформи добігають кінця і старі інтереси протидіють прогресу. На користь цього свідчить нове законодавство, яке вимагає від керівників неурядових організацій надавати детальну інформацію громадськості про свої активи, а також зменшення залучення реформаторів до нагляду за діяльністю Антикорупційного бюро та державних компаній. Вони вказують і на нестачу прогресу в боротьбі з судовою корупцією.

Критики мають рацію. Однак, навіть зараз зарано впадати у відчай, зазначає Гербст. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вживає героїчних кроків, щоб перетворити застарілу систему, уряд добивається значних результатів у пенсійній реформі.

Іншими словами, діяльність уряду України насправді набагато краща, ніж її публічно описують. Вона перевищила очікування деяких недостатньою поінформованих спостерігачів, включаючи тим у міжнародних фінансових установах.

Так, прогрес міг бути істотнішим, але він є суттєвим, завдяки уряду, молодим реформаторам та західним друзям, робить висновок Гербст.

Дивіться також: Сполучені Штати провели успішне випробовування системи протиракетної оборони

Сполучені Штати провели успішне випробовування системи протиракетної оборони. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG