Спеціальні потреби

Спікер Раян не згоден з рішенням Трампа помилувати Арпайо


Спікер Палати представників Пол Раян висловив незгоду з рішенням президента Дональда Трампа помилувати колишнього шерифа з Арізони Джо Арпайо, який менше місяця назад був визнаний винним у кримінальній справі, пов'язаній з політикою «расового профілювання», що проводиться його департаментом.

«Співробітники правоохоронних органів несуть особливу відповідальність за дотримання прав усіх громадян США. Ми не повинні нікому дозволяти вважати, що міра відповідальності применшується в результаті цього помилування », - заявив представник Райана Даг Андерс.

Обидва республіканських сенатора від Арізони, Джон Маккейн і Джефф Флейк, засудили рішення президента.

У заяві Білого дому, поширеній в п'ятницю, говориться: «Перебуваючи на посаді шерифа Арпайо продовжував справу свого життя - захищав громадськість від бід у вигляді злочинності та нелегальної імміграції. Шерифу Джо Арпайо 85 років, і після більш ніж півстоліття чудовою служби нашій країні він є гідним кандидатом на президентське помилування».

Прихильники Арпайо називають його найсуворішим шерифом Америки. Будучи шерифом округу Марікопа, штат Арізона, Арпайо був затятим прихильником жорстких заходів щодо нелегальних іммігрантів. У липні він був визнаний винним у неповазі до суду через відмову виконати рішення окружного суду від 2011 року. Суддя зажадав припинити патрулювання на дорогах, спрямоване на виявлення нелегальних іммігрантів.

Радник Трампа з питань внутрішньої безпеки Томас Боссерт сказав, виступаючи по телеканалу ABC, що помилування Арпайо було «абсолютно чесним» і що «майже кожна сучасна президент рано чи пізно приймає рішення про помилування, що викликає суперечки».

Американська спілка адвокатів – національне об’єднання адвокатів та представників юридичної професії – в офіційній заяві висловила своє розчарування вчинком президента, який, як кажуть юристи, підриває громадську довіру до системи правосуддя США. В Спілці кажуть, що Арпайо «не підкорився рішенню судів та порушив права людей, яких він присягнувся захищати», замінивши букву закону своєю власною інтерпретацією правосуддя.

Facebook Forum

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG