Спеціальні потреби

Актуально

Американські військові допомагають Пуерто-Ріко долати наслідки урагану Марії

Як американські військові допомагають Пуерто-Ріко долати наслідки урагану "Марія". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

11 днів минуло з часу, як ураган Марія паралізував життя на Пуерто-Ріко - острові, що належить до Сполучених Штатів. На сьогодні на острові поновлено лише 5 відсотків електропостачання. Половина з трьох з половиною мільйонів мешканців Пуерто-Ріко не мають доступу до безпечної питної води. Адміністрацію Трампа гостро критикують за повільне налагодження допомоги. Президент вважає, що уряд робить усе, що можливо в умовах, коли на острові зруйнована практично уся інфраструктура.

Тисячі військовослужбовців беруть участь у роботі з подолання наслідків урагану Марія в Пуерто-Ріко. Втім, голова місії, генерал Бьюкенен каже, що нинішньої кількості військових – недостатньо. Національна Гвардія планує надіслати ще понад дві тисячі службовців. Військове командування зауважує, затримка з прибуттям персоналу пов’язана з тим, що порти, які приймають військових, були значно пошкоджені стихією. Близько двох з половиною тисяч нацгвардійців розчищають дороги, роздають продовольство та у разі необхідності дбають про безпеку.

У п’ятницю до Пуерто-Ріко вирушив корабель-госпіталь «Комфорт». Уже у наступні дні він дістанеться узбережжя острова, де нині вже перебувають військові судна «Кірсардж», «Васп» та «Оук-Гил».

Ситуацію ускладнює не тільки зруйнована інфраструктура, але і втрата засобів зв’язку. Військове керівництво каже, що надасть всі можливі ресурси, щоб якомога швидше нормалізувати життя в Пуерто-Ріко.

Тим часом губернатор острова Рикардо Росселло каже, певного поступу вже досягнуто:

«Уряд працює разом з Федеральним Агентством з надзвичайних ситуацій. Наш департамент житлобудівництва, офіс Першої леді та департамент з питань сім’ї також долучились до роздачі постраждалим у різних куточках Пуерто-Ріко харчів та води”.

Регіональне відділення Федерального Агентства з надзвичайних ситуацій каже, що співпрацює зі всіма агентствами федерального уряду – Міністерством оборони, охорони здоров’я, енергетики.

А поки ситуація на острові залишається критичною – спека, всюди черги за бензином, продуктами, до банкоматів. Всі крамниці перейшли на готівковий розрахунок, адже через брак електроенергії розплатитись кредитними картками просто неможливо. Значна частина Пуерто-Ріко залишається без електропостачання та засобів комунікації.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG