Спеціальні потреби

Курт Волкер повідомив про плани зустрітися з Сурковим біля 13 листопада в Белграді


«Я мав дві зустрічі зі своїм російським колегою Владиславом Сурковим. Він здається дуже розумним, дуже серйозним співрозмовником. Подивимось, чи ми можемо досягти прогресу. У мене запланована третя зустріч з ним в Белграді, десь біля 13 листопада», - про це під час брифінгу в Держдепартаменті заявив спеціальний представник США по Україні Курт Волкер.

«Я хочу підкреслити - це досі гаряча війна. Це активний конфлікт. Загинуло більше десяти тисяч людей; понад 2 млн. переміщених осіб. Конфлікт йде вдень і вночі. Кожну ніч порушується режим припинення вогню. З наближенням зими, існують очевидні побоювання на гуманітарному рівні. Ми повинні переконатися, що люди мають доступ до речей, які їм будуть необхідні, аби пережити зиму. А це не так просто через конфлікт», - розповів пресі Волкер.

«І уявіть собі, що український солдат в середньому гине кожні три дні, і це в своїй країні. Вони борються за захист своєї країни. Так уявіть собі, що це відбувається в будь якій іншій країні - у вашому домі, і ваші солдати воюють на вашій території, щоб захистити країну. Це надзвичайна напруга, і з цим конфліктом насправді треба покінчити», - додав дипломат.

«Ми прагнемо ще з самого початку цієї місії, коли Секретар Тіллерсон вперше оголосив про моє призначення, він зазначив, що цілі США - це відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, а також забезпечення безпеки усіх громадян України незалежно від національності, етнічного погодження та релігії. І це - не похитне. Це те, що ми намагаємося зробити, і я думаю насправді, ми могли б погодитися з Росією щодо цього. Отже, якщо ми зможемо зробити кроки у правильному напрямку, все можливо», - запевнив Волкер.

Волкер також підкреслив, що США не будуть утримуватися від руху вперед через Крим. «Але це не означає, що ми змінюємо наш підхід щодо Криму. Ми не приймаємо окупацію та анексію», - підкреслив він.

XS
SM
MD
LG