Спеціальні потреби

У неділю в Вірменії проходять дострокові парламентські вибори


За 101 парламентське крісло у Національній Асамблеї змагаються блок виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна «Мій крок», правляча Республіканська партія екс-прем’єр-міністра і екс-президента країни Сержа Сарґсяна та 9 інших партій.

Реформістський лідер Нікол Пашинян прийшов до влади в травні після декількох тижнів антиурядових протестів, які призвели до відставки прем'єр-міністра Сержа Сарґсяна, який також раніше займав посаду президента Вірменії.

Правляча Республіканська партія Сарґсяна, однак, спробувала заблокувати заявку Пашиняна на посаду прем'єр-міністра, що призвело до нових протестів. Після цього Республіканська партія вирішила підтримати Пашиняна, як було заявлено, заради блага країни.

Пашинян став прем'єр-міністром, але недавно пішов у відставку, щоб парламент міг бути розпущений для проведення дострокових виборів. Він залишається виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Вірменії. За прогнозами аналітиків, він повернеться на посаду прем'єра, а його партія буде контролювати парламент. Опитування показують, що блок Пашиняна «Мій крок» переможе на виборах, а Республіканська партія відстає від нього.

Колишній редактор газети, який перебував у тюремному ув'язненні за свою громадську діяльність, Пашинян обіцяє підтримувати тісні зв'язки з Росією і боротися з корупцією. Разом з тим він пообіцяв «активізувати співпрацю з США і ЄС».

«Ми вже досягнули нашої головної мети – провели насправді вільні, прозорі та демократичні вибори», - заявив він після того, як віддав свій голос на дільниці в Єревані. «Наше основне завдання на майбутнє – посилити демократію у Вірменії на інституційному рівні».

Список очолюваної Сержем Сарґсяном Республіканської партії очолює колишній міністр оборони Вірменії Віґен Саркісян, який протягом кампанії активно закликав виборців прийти на дільниці. «Я очікую, що до кінця дня ми матимемо більш консолідоване суспільство», - заявив він після того, як опустив в урну свій бюлетень на одній із столичних дільниці.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG