Спеціальні потреби

Туреччина каже, США розглядають можливість екстрадиції Ґюлена


Міністр закордонних справ Туреччини Мевлут Чавошоґлу каже, що президент Дональд Трамп нещодавно запевнив його турецького колегу, що Вашингтон розглядає можливість екстрадиції мусульманського клірика, якого Анкара звинувачує в організації військового перевороту 2016 року.

Міністр закордонних справ Мевлут Чавошоґлу сказав в інтерв’ю телеканалу CNBC, що під час зустрічі на полях саміту великої двадцятки в Аргентині Президент Трамп сказав, що США «працюють над питанням екстрадиції Фетуллаха Ґюлена та інших осіб».

Колишній соратник президента Ердоґана сімдесяти семирічний Ґюлен вже понад 20 років живе у східному штаті Пенсильванія. Вашингтон досі відхиляв вимоги Ердоґана повернути Ґюлена на Батьківщину, де він постане перед судом за звинуваченнями в організації та керуванні спробою військового перевороту. Сам Ґюлен ці звинувачення відкидає. Минулого місяця президент Трамп сказав, що не видасть Ґюлена Туреччині.

Тим часом, минулого тижня Ердоґан заявив, що почне нову кампанію за кордоном, направлену проти фінансів прихильників Ґюлена. «Я нещодавно побачив неймовірне розслідування з боку ФБР відносно уникнення організаціями Ґюлена сплати податків», - заявив Чавошоґлу в Досі. ФБР відмовилось коментувати заяви про ймовірне розслідування проти осіб та організацій, пов’язаних з Ґюленом.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG