Спеціальні потреби

«Жовті жилети» продовжують блокувати вулиці Франції


Учасники руху «жовтих жилетів» продовжують окупувати вулиці міст по всій Франції, хоча протести з вимогами економічних реформ, що тривають вже п'ятий тиждень поспіль, схоже, йдуть на спад.

Деякі демонстранти залишилися на вулицях в неділю, всупереч заклику міністра внутрішніх справ Крістофа Кастанера. В результаті інцидентів, пов'язаних з протестним рухом, загинули вісім чоловік: переважно мова йде про дорожньо-транспортні пригоди на заблокованих демонстрантами дорогах.

У суботу демонстранти знову вийшли на вулиці міст по всій Франції, в тому числі в Парижі, але вже в значно меншій кількості, ніж в минулі тижні.

Демонстрації почалися в листопаді в зв'язку з підвищенням цін на паливо, проте згодом перетекли в більш масштабні протести проти уряду президента Еммануеля Макрона. У суботу демонстрації проходили в більш стриманій формі, частково завдяки поступкам, яких вдалося домогтися на цьому тижні, частково через холодну погоду і дощ. Близько 8 тисяч поліцейських і 14 бронетранспортерів патрулювали вулиці, щоб запобігти повторенню сплесків насильства. Під час минулих акцій демонстранти почали грабувати магазини і підпалювати загородження на вулицях. За словами поліції, в суботу було затримано понад 115 осіб.

Протести продемонстрували глибоке невдоволення французів, які живуть за межами міст. На їхню думку, Макрон, в минулому інвестиційний банкір, погано уявляє собі життя середнього класу і робітників.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG