Спеціальні потреби

Актуально

Папа Римський підтримав заклик Генсека ООН до глобального припинення вогню

Папа Римський Франциск в неділю підтримав заклик генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша до глобального припинення вогню, щоб світ міг сконцентруватися на боротьбі з пандемією коронавірусу.

Через запроваджений в Італії карантин понтифік звернувся з щотижневим недільним благословенням з папської бібліотеки, а не з вікна собору Святого Петра. У своїй промові папа Франциск згадав звернення, з яким Гутерріш виступив на віртуальній прес-конференції в понеділок.

Заявивши, що хвороба не знає кордонів, Франциск закликав всіх «припинити войовничу ворожість в будь-якій формі і сприяти створенню коридорів для гуманітарної допомоги, дипломатичним зусиллям, а також приділяти увагу людям, які опинилися в ситуації значної вразливості».

Італія займає друге місце за кількістю інфікованих після США. На цю країну припадає близько третини всіх смертей від коронавірусу у світі.

У Ватикані, площа якого становить менше половини квадратного кілометра, зареєстровано шість випадків захворювання. Прес-секретар Ватикану Маттео Бруні повідомив в суботу, що тести були проведені після зараження священика, який проживає в папській резиденції.

Бруні повідомив, що тато і його найближчі помічники не хворі на коронавірус.

У своєму недільному зверненні Франциск також закликав владу приділити особливу увагу проблемі поширення вірусу у вязницях по всьому світу, багато з яких переповнені. За його словами, ситуація в тюрмах «може стати трагедією».

Бунти ув'язнених відбулися в кількох країнах, включаючи Італію, де з початку місяця померло не менше шести ув'язнених. У неділю стався бунт ув'язнених у в'язниці на північному сході Таїланду. Деякі країни, включаючи Німеччину, Судан та Іран, звільнили деяких ув'язнених, щоб знизити навантаження на свої пенітенціарні системи.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG