Спеціальні потреби

Меркель не виключила, що переговори ЄС по коронавірусу можуть закінчиться без досягнення домовленості


EU leaders summit in Brussels

Неділя стала третім днем переговорів лідерів ЄС в Брюсселі, які намагаються домовитися про масштабний план відновлення економіки, яка постраждала від пандемії коронавірусу, і безпрецедентне багаторічному бюджеті обсягом 2 трильйони доларів.

Тим часом, канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що саміт 27 лідерів може завершитися без укладення угоди.

«Я не можу сказати, чи буде прийнято рішення, - сказала Меркель, приїхавши на додатковий день переговорів. - Є величезна добра воля, але є і безліч різних позицій. Я приєднаюся до роботи. Але, можливо, сьогодні результат не буде досягнутий».

Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і господар саміту, голова Європейської Ради Шарль Мішель, були готові виступити з новою пропозицією щодо виходу з глухого кута, після того як саміт, який планувався як дводенний, в суботу не приніс результатів.

Меркель і Макрон покинули бурхливу дискусію ввечері в суботу після того, як прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і його союзники по так званій «Ощадливій п'ятірці» - Австрія, Фінляндія, Данія і Швеція - заблокували запропоновану раніше угоду.

«Вони пішли в поганому настрої, - заявив Рютте в ніч на неділю. - Той факт, що ми продовжуємо діалог, показує, що ми всі налаштовані оптимістично».

Заплановане на полудень відновлення роботи саміту було відкладено, щоб дозволити різним групам провести переговори в кулуарах.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG