Спеціальні потреби

Путін: ВМФ Росії скоро отримає гіперзвукову зброю


Міністерство оборони Росії в неділю - день Військово-морського флоту - заявило про швидке завершення робіт зі створення двох нових систем озброєння для ВМФ. У відомстві повідомили, що системи проходять останню стадію випробувань.

Йдеться про гіперзвукової ракетний комплекс "Циркон" і ядерний безпілотний підводний апарат "Посейдон".

Путін, який стверджує, що не хоче гонки озброєнь, неодноразово заявляв про створення нового покоління російською ядерної зброї, яка, за його словами, буде неперевершеною та здатною досягти будь-якої точки світу. Деякі західні експерти піддають сумніву, наскільки удосконаленою може бути ця зброя.

Про нові системи озброєнь Путін заявив у своєму посланні Федеральним зборам 1 березня 2018 року, перед виборами. Згодом перерахованим президентом видів озброєння присвоїли назви. Особливу увагу Путін приділив саме гіперзвуковій зброї. Він не один раз підкреслював, що завдяки її розробці Росія фактично випередила "ймовірних противників" з розвитку озброєнь.

Виступаючи на головному військово-морському параді, який пройшов у неділю в Санкт-Петербурзі, Путін сказав, що ВМФ Росії отримає гіперзвукову зброю, яка "не має аналогів в світі". Ракета "Циркон", як стверджується, здатна вражати цілі на дальності понад 1 тисячі кілометрів зі швидкістю, в 9 разів перевищує швидкість звуку.

Путін також заявив, що в цьому році до складу ВМФ будуть додані близько 40 кораблів і суден.

У ВМФ Росії в минулому році відбулися 2 великих катастрофи з людськими жертвами - пожежа на борту глибоководного апарату "Лошарік", в результаті якої загинули офіцери-випробувачі, і вибух з викидом радіації на полігоні під Северодвінську, внаслідок якого загинули військові і цивільні фахівці.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG