Спеціальні потреби

Адміністрація Трампа схвалила видобуток нафти і газу на території національного заповідника на Алясці


Адміністрація США у понеділок погодила план, що дозволяє видобуток нафти і газу на території Арктичного національного заповідника на Алясці, де протягом десятиліть було заборонено буріння.

Понад сім з половиною гектарів заповідника – домівка рідкісних тварин, в тому числі полярних ведмедів. Прийнятий республіканцями у 2017 році закон про податки дозволи передачу цих територій в довготерміновий лізинг, що було одним з ключових елементів стратегії Трампа по розширенню виробництва викопного палива на територіях, які перебувають у державній власності.

Міністерство внутрішніх справ каже, що може почати продаж нафтогазових ділянок вже до кінця цього року. Міністр внутрішніх справ Дейвід Бернхардт заявляє, що видобуток нафти на території заповідника може початись вже через 8 років.

Екологи, законодавці-демократи та організації корінних американців намагалися запобігти бурінню в заповіднику з 2017 року. Екологи особливо занепокоєні тим, що це відбувається за умов падіння цін на нафту. Берхардт каже, що потенційні інвестори не керуються поточними цінами на нафту, коли йдеться про бараторічні проекти.

Разом з тим, кілька великих банків вже оголосили, що не будуть фінансувати проекти нафто-газового буріння в арктичному регіоні. В МВС кажуть, що аукціони будуть проводитись попри те, що не було проведено ніяких сейсмічних досліджень.

Губернатор Аляски та конгресова делегація привітали рішення адміністрації, зяавивши, що це створить робочі місця та пожвавить економіку штату.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG