Спеціальні потреби

Актуально

Як пісні білоруською мовою стали одним із символів мирного протесту в Білорусі

Як пісні білоруською стали символом мирного протесту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Щодня білоруські музиканти збираються під будівлею державної філармонії у Мінську і співають на знак солідарності і культурного протесту, - розповідає співак і музикант Сяржук Доугушау.

"Стільки народилось нових пісень, нових акцій, спектаклів. Ми зараз переживаємо падіння стіни, як у Берліні було, тепер у нас. І культурний вибух буде просто потужний", - каже Сяржук. "Люди ідуть і просто радіють, святкують. Хтось просто створив маленький майданчик і просто з людьми співає пісні. Хтось скандує: "Лукашенко – в автозак!"

У 2013 Доугушау створив музичний проект «Співний Сход» для популяризації народних пісень, а цього року разом з іншими музикантами розпочав громадську кампанію «Годна», присвячену розвитку білоруської національної свідомості. Зокрема, кожен білорус міг долучитись онлайн до виконання пісень.

Але тепер спів білоруською – разом із біло-червоним прапором – став одним із символів мирного протесту, свободи і перемоги. "Всіх об’єднала ця біда, це беззаконня, це горе. І люди разом. Те, що планувала зробити влада – роз’єднати людей, лякати майданами, війною, казати, що це проплачена позиція. Вони навпаки об’єднали людей", - вважає музикант.

Доугушау розповідає, що білоруському народу довгий час представляли Революцію Гідності в Україні як переворот й криваве протистояння, але тепер суспільна свідомість починає змінюватись.

"У нас певний час після Майдану в Україні державна пропаганда почала лякати цим людей, казати: "Ось будете виходити на вулиці – у вас буде Майдан". Це показали як пропаганду того, що це певна громадянська війна. І тут люди теж побачили, що мирну акцію почали жорстко розстрілювати, бити, затримувати", - каже він.

Білорусь стане прикладом для Росії, - вважає музикант. "Чому зараз отруїли Навального? Чому бояться зараз у російських новинах казати правду? Тому що вони бояться правди, розкриття. Легше, щоб люди просто були вівцями, якими легше керувати", - розмірковує Сяржук.

Доугушау каже: білоруси вірять у перемогу і більше не хочуть жити як раніше: терпіти, ховатись і боятись.

"У нашого відомого поета Богдановича є такі рядки: «Не разбіць, не спыніць, не стрымаць». І зараз це про нас насправді. Ці акції, протести, культурні протести не спиняться просто", - вважає музикант.

Дивіться також: Чого вимагають протестувальники у Білорусі? Інтерв’ю з Марією Колєсніковою

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG