Спеціальні потреби

Мінськ: десятки тисяч взяли участь у нових протестах, правозахисники заявляють про 151 затриманого


У Білорусі відбулася низка нових акцій протесту, їхніх учасників, як і попередніми днями, затримували силовики. Серед затриманих були й журналісти.

Найчисленніші пройшли вулицями столиці Мінська, вони також відбувалися й в інших містах країни.

Зокрема, в Мінську вдень пройшов кількатисячний «марш жінок»: кілька жіночих колон, які вийшли з різних частин міста, з’єдналися в центрі. Міліція попереджала, що акція несанкціонована, але не перешкоджала самій ході, яка йшла хідниками, не виходячи на проїзну частину центральних вулиць і зупиняючись на світлофорах.

Білоруський правозахисний центр «Весна» повідомляє вже про 151 затриманого на акціях протесту в Мінську.

За повідомленням білоруської служби Радіо Свобода, людей б’ють кийками не тільки міліціонери й омонівці, а й невідомі в масках і цивільному одязі. Схожі особи беруть участь у затриманнях спільно з міліцією.

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що на даний час у країні «вже сотні затриманих».

«Тобто це не одна і не дві сотні. Кого відпустять, а хто залишиться затриманим до суду – інформація буде тільки завтра вранці», – заявила речниця МВС Ольга Чемоданова.

Правозахисники намагаються складати поіменні списки людей, схоплених на вулицях і вивезених в автозаках.

У Бресті затримано щонайменше 30 людей. «Весна» також має інформацію про затримання в Гродні, Барановичах, Могильові, Вітебську.

Щоденні масові протести в Білорусі почалися з дня президентських виборів 9 серпня проти оголошеної перемоги на них чинного президента Олександра Лукашенка на шостий термін поспіль.

Силовики вдаються до репресій проти ініціаторів і учасників протестів, які заявляють про масові фальсифікації і нечинність цих результатів виборів.

Тисячі людей були затримані, багато з них повідомляють про тортури і знущання. Через створення опозицією Координаційної ради, що має на меті організувати мирну передачу влади в Білорусі, була порушена кримінальна справа за статтею про «захоплення влади».

Лукашенко відмовляється вести переговори з опонентами і відкинув заклики до проведення нових виборів.

Він стверджує, що переміг на виборах 9 серпня, отримавши понад 80 відсотків голосів. Його опоненти і зовнішні спостерігачі вважають, що це не так.

Колишня опонентка Лукашенка на виборах, опозиційна діячка Світлана Тихановска заявила, що її країна опинилася в «глибокій політичній кризі». «Білоруси змінилися, вони прокинулися», - заявила вона в суботу з Вільнюса, де вона перебуває після виборів.

Планується, що Тихановска на майбутньому тижні відвідає Варшаву, де зустрінеться з представниками керівництва Польщі.

Ольга Ковалькова, довірена особа Світлани Тихановської і член опозиційної Координаційної ради, яка була засуджена до 10, а потім іще до 15 діб адмінарешту, в суботу опинилася в Польщі і розповіла, що її вивезли туди представники нинішньої білоруської влади, повідомила Білоруська служба Радіо Свобода.

Раніше держсекретар США Майк Помпео закликав владу Білорусі негайного звільнити всіх затриманих учасників протестних виступів та припинити насильство.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG