Спеціальні потреби

Актуально

У Чорнобилі успішно завершились «гарячі» випробування нового ядерного об'єкта

Сховище збудоване американською компанією «Holtec International” і розраховане на 100 років безпечного зберігання відпрацьованого палива Чорнобильської АЕС

Так звані “гарячі” випробування нового сховища, де зберігатимуть відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС, довго відкладалися через пандемію. І ось нарешті перевірку усіх систем успішно пройдено.

Сергій Калашник
Сергій Калашник

«Об’єкт завершено. Це ми вже остаточно можемо сказати. Він буде працювати, і гарячі випробування це підтвердили», - сказав "Голосу Америки" голова Держагентства України з управління зоною відчуження​Сергій Калашник.

Сергій Тараканов
Сергій Тараканов

«Ми настільки ретельно відпрацювали всі питання на попередніх етапах, що гарячі випробування пройшли як по маслу», - додає Сергій Тараканов з "Холтек Інтернешнл".

сховище призначене - лише і виключно - для відпрацьованого палива ЧАЕС


Нове сховище збудоване американською компанією Holtec International на гроші міжнародних донорів. Призначене - лише і виключно - для відпрацьованого палива Чорнобильської атомної станції. Усього, що накопичилось там за десятиліття роботи ЧАЕС. «Гарячі» випробування, власне, й полягали у початку робіт з переміщення уранових збірок на нове місце прописки.

Як каже Сергій Тараканов, ​«Це просто так називається - випробування. А насправді це робота зі справжнім паливом. Тобто перші два контейнери, завантажені 186-ма касетами, по 93 в кожному контейнері, були успішно поставлені на довготермінове столітнє зберігання”.


Перші 2 контейнери – це лише початок. Щоб перевезти і зашити в бетон усе відпрацьоване паливо Чорнобиля, знадобиться 10 років роботи. Ліцензію на промислову експлуатацію об’єкта вже готує державний регулятор – Держінспекція з ядерного регулювання.

Григорій Плачков
Григорій Плачков

«Ми цей об'єкт будуємо вже 21-й рік, і ми дуже раді, що вийшли на фінальний етап, завершення “гарячих” випробувань. Поки що в нас питань немає, ми очікуємо відповідний пакет документів для початку ліцензування даного об’єкта», - сказав "Голосу Америки" голова Держінспекції з ядерного регулювання Григорій Плачков.

Чому взагалі виникла потреба у будівництві нового сховища? Досі це паливо зберігали в старому, ще радянському, «мокрим» способом, охолоджуючи водою. Нове «холтековське», «сухого» типу – модерне і безпечне, кажуть на ЧАЕС.

Денис Хоменко
Денис Хоменко

«Нове сховище безпечніше існуючого за рахунок своєї конструкції. Паливо зберігається в сухих екранованих пеналах, вони герметичні, розташовані в бетонних модулях. Що ж до існуючого сховища, то воно застаріло і не розраховане на зберігання відпрацьованого палива сто років», - пояснив "Голосу Америки" начальник цеху з поводження з відпрацьованим ядерним паливом Денис Хоменко.

Тепер, кажуть українські посадовці, можемо бути спокійними: відпрацьоване паливо ЧАЕС зберігатиметься надійно.

Як зауважив голова ДАЗВ Сергій Калашник, «Наш підрядник американська компанія Холтек Інтернешнл має досвід поводження з цим ядерним паливом. Це сучасні технології. І оскільки наш підрядник - передова компанія на цьому сегменті ринку, то ми зараз озброєні сучасними технологіями по оперуванню і виконанню цих задач».

Всі новини дня

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес під час інтерв’ю з журналістокою української служби «Голосу Америки», Катериною Лісуновою. 

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?

"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, -  такою є природа війни". 
Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі

А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?

Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».
Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.

Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.

Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.

Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.

Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.

Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.

Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG