Спеціальні потреби

Актуально

У Чорнобилі успішно завершились «гарячі» випробування нового ядерного об'єкта

Сховище збудоване американською компанією «Holtec International” і розраховане на 100 років безпечного зберігання відпрацьованого палива Чорнобильської АЕС

Так звані “гарячі” випробування нового сховища, де зберігатимуть відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС, довго відкладалися через пандемію. І ось нарешті перевірку усіх систем успішно пройдено.

Сергій Калашник
Сергій Калашник

«Об’єкт завершено. Це ми вже остаточно можемо сказати. Він буде працювати, і гарячі випробування це підтвердили», - сказав "Голосу Америки" голова Держагентства України з управління зоною відчуження​Сергій Калашник.

Сергій Тараканов
Сергій Тараканов

«Ми настільки ретельно відпрацювали всі питання на попередніх етапах, що гарячі випробування пройшли як по маслу», - додає Сергій Тараканов з "Холтек Інтернешнл".

сховище призначене - лише і виключно - для відпрацьованого палива ЧАЕС


Нове сховище збудоване американською компанією Holtec International на гроші міжнародних донорів. Призначене - лише і виключно - для відпрацьованого палива Чорнобильської атомної станції. Усього, що накопичилось там за десятиліття роботи ЧАЕС. «Гарячі» випробування, власне, й полягали у початку робіт з переміщення уранових збірок на нове місце прописки.

Як каже Сергій Тараканов, ​«Це просто так називається - випробування. А насправді це робота зі справжнім паливом. Тобто перші два контейнери, завантажені 186-ма касетами, по 93 в кожному контейнері, були успішно поставлені на довготермінове столітнє зберігання”.


Перші 2 контейнери – це лише початок. Щоб перевезти і зашити в бетон усе відпрацьоване паливо Чорнобиля, знадобиться 10 років роботи. Ліцензію на промислову експлуатацію об’єкта вже готує державний регулятор – Держінспекція з ядерного регулювання.

Григорій Плачков
Григорій Плачков

«Ми цей об'єкт будуємо вже 21-й рік, і ми дуже раді, що вийшли на фінальний етап, завершення “гарячих” випробувань. Поки що в нас питань немає, ми очікуємо відповідний пакет документів для початку ліцензування даного об’єкта», - сказав "Голосу Америки" голова Держінспекції з ядерного регулювання Григорій Плачков.

Чому взагалі виникла потреба у будівництві нового сховища? Досі це паливо зберігали в старому, ще радянському, «мокрим» способом, охолоджуючи водою. Нове «холтековське», «сухого» типу – модерне і безпечне, кажуть на ЧАЕС.

Денис Хоменко
Денис Хоменко

«Нове сховище безпечніше існуючого за рахунок своєї конструкції. Паливо зберігається в сухих екранованих пеналах, вони герметичні, розташовані в бетонних модулях. Що ж до існуючого сховища, то воно застаріло і не розраховане на зберігання відпрацьованого палива сто років», - пояснив "Голосу Америки" начальник цеху з поводження з відпрацьованим ядерним паливом Денис Хоменко.

Тепер, кажуть українські посадовці, можемо бути спокійними: відпрацьоване паливо ЧАЕС зберігатиметься надійно.

Як зауважив голова ДАЗВ Сергій Калашник, «Наш підрядник американська компанія Холтек Інтернешнл має досвід поводження з цим ядерним паливом. Це сучасні технології. І оскільки наш підрядник - передова компанія на цьому сегменті ринку, то ми зараз озброєні сучасними технологіями по оперуванню і виконанню цих задач».

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG