Спеціальні потреби

Соратник Навального направив Байдену пропозицію щодо санкцій проти російських чиновників


Один з керівників заснованого Олексієм Навальним Фонду боротьби з корупцією, що живе в Лондоні, Володимир Ашурков, направив президенту США Джо Байдену список з 35 громадян Росії, проти яких ФБК пропонує ввести санкції у зв'язку з порушеннями прав людини в Росії і конкретно переслідуванням Навального з боку російської влади. Текст опублікований на сторінці у Фейсбук Ашуркова.

Раніше Ашурков вже публікував список з 8 чоловік, проти яких санкції, на його думку, необхідно ввести в пріоритетному порядку. Тепер опублікована розширена версія. Крім "пріоритетного шорт-листа", в ній ще три списки. Це люди, імовірно причетні до отруєння і переслідування Навального (в їх числі не тільки глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін, директор ФСБ Олександр Бортніков, заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко, а й, наприклад, директор "Першого каналу" Костянтин Ернст і глава RT Маргарита Симонян), "пособники і подільники" - так в списку названі великі бізнесмени (наприклад, Олег Дерипаска, Олексій Міллер або Ігор Сечин) і люди, "причетні до придушення свобод" (в ньому прем'єр Михайло Мішустін, мер Москви Сергій Собянін, глава ЦВК Елла Памфілова та інші). Крім того, соратник Навального опублікував статтю в газеті USA Today, в якій обґрунтовує необхідність заходів санкцій.

Ашурков нагадує, що сам Навальний вже давно виступає за адресні санкції Заходу проти високопоставлених російських представників, які, як сказано в листі, "підтасовують вибори, крадуть з бюджету і займаються отруєннями".

Деякі з включених Ашуркова в список осіб - вже під санкціями США.

У Білому домі, як повідомляє USA Today, підтвердили отримання листа. Раніше Байден піднімав тему арешту Навального в телефонній розмові з Путіним, а представники Білого дому і Держдепартаменту говорили про стурбованість США ситуацією з правами людини в Росії. Вони не виключали розширення санкцій, але не говорили, які конкретні заходи могли б бути прийняті і коли. Також можливі санкції обговорювали і представники ЄС.

Олексій Навальний в серпні був отруєний, в його організмі знайшли сліди отруйної речовини з групи "Новічок". Влада Росії відмовилися порушити кримінальну справу. Після повернення Навального з Німеччини, де він лікувався, опозиціонер був затриманий і поміщений в СІЗО. Він сам і його прихильники називають його переслідування політичним.

Читайте також: "Держдеп засудив застосування сили проти протестувальників у Росії".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG