Спеціальні потреби

Актуально

У США схвалили вакцину Johnson & Johnson

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США схвалило для екстреного застосування вакцину від коронавірусу компанії Johnson & Johnson, що передбачає введення однієї дози препарату.

Таким чином у США схвалені для використання вже три вакцини від COVID-19.

Американський регулятор заявив, що вакцина безпечна, викликає лише незначні побічні ефекти і забезпечує надійний захист від вірусу.

Результати випробувань, проведених приблизно на 44 тисячах учасників з усього світу, показали, що вакцина J&J із 85-відсотковою ефективністю запобігає тяжкому перебігу COVID-19. Однак, коли йдеться про помірний перебіг хвороби, то рівень ефективності становить лише 66 відсотків.

Дводозові вакцини, виготовлені компаніями Pfizer/BioNTech і Moderna, ефективні на 95 відсотків.

Експерти у сфері охорони здоров’я кажуть, що, незважаючи на нижчий рівень ефективності порівняно з двома іншими вакцинами, затвердженими в США, вакцина J&J є проривом. Зокрема, вони вказують на її здатність різко зменшити кількість госпіталізацій і відсутність смертності від COVID-19 серед тих, хто отримав щеплення.

Крім того, експерти додають, що дослідження ефективності Pfizer/BioNtech та Moderna проводилися до появи мутацій вірусу в Південній Африці, Бразилії, Великій Британії та інших країнах.

J&J планує поставити 20 мільйонів доз вакцини у США до березня і 100 мільйонів – до літа.

Компанія також очікує дозволу на екстрене використання своєї вакцини в Європі й надання такого дозволу від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Загалом компанія прагне виготовити близько одного мільярда доз вакцини до кінця року.

Перевагами вакцини J&J вважають необхідність введення лише однієї дози, а також можливість зберігання в холодильнику протягом трьох місяців, для порівняння вакцини Pfizer і Moderna потребують заморожування.

Дивіться також: Чому усі ми - експерти з борщу? Інтерв'ю з гастро-блогеркою. Відео

Чому усі ми - експерти з борщу? Інтерв'ю з гастро-блогеркою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG