Актуально
США назвали 5 китайських телекомунікаційних компаній загрозою нацбезпеці

Федеральна комісія із зв’язку США (FCC), регулятор у галузі телекомунікацій, визначив п’ять китайських компаній як такі, що загрожують національній безпеці США.
Регулятор напередодні заявив, що такими компаніями є Huawei, ZTE, Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology і Dahua Technology.
Визначення цих компаній як «загрозливих нацбезпеці США» у комісії назвали своєрідним посібником для тих, хто збирається розбудовувати мережу нового покоління по всій країні, і «не повторюватимуть помилок минулого та не будуть використовувати обладнання або послуги, які загрожуватимуть національній безпеці США».
З 2019 року у США діє закон, який вимагає від FCC виявляти фірми, які виробляють телекомунікаційне обладнання та послуги, що загрожують «національній безпеці США». Нинішнє рішення регулятора означає заборону агенствам купувати товари або послуги у будь-якої з п’яти китайських компаній.
У 2019 році США внесли Huawei, Hikvision та інші компанії у свій чорний економічний список.
Зокрема, Сполучені Штати вжили заходів щодо обмеження діяльності Huawei, найбільшого в світі виробника мобільного телекомунікаційного обладнання і смартфонів, і закликали союзників уникати залежності від компанії щодо технології 5G.
Всі новини дня
США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».
Це глобальна проблема.Джо Байден
«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.
З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.
Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.
Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.
Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.
«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.
Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».
Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».
Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.
Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.Фуміо Кісіда
«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.
Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».
Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Facebook Forum