Спеціальні потреби

Закордонні українці викриватимуть російські фейки про Україну та діаспору


До дня народження Лесі Українки Лос-Анджелес перейменують на Лесь-Анджелес. Із сатиричного сайту вигаданих новин UaReview.
До дня народження Лесі Українки Лос-Анджелес перейменують на Лесь-Анджелес. Із сатиричного сайту вигаданих новин UaReview.

Протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору. Така мета нової організації, створеної закордонними українцями.

Про старт проєкту оголосив колишній президент Світового конгресу українців, а нині очільник ГО «Україна -2050» Євген Чолій. Як він повідомив, постійна міжнародна місія медіа-моніторингу щодо дезінформації розпочинає свою діяльність.

Євген Чолій
Євген Чолій

«Ми маємо видатну міжнародну місію. Станом на сьогодні наша місія налічує 164 члени, усі волонтери з 55 країн, які будуть здійснювати медіа-моніторинг 41 мовою», - заявив Чолій під час відеоконференції в Києві.

Міжнародні спостерігачі моніторитимуть засоби масової інформації та соцмережі у країнах свого проживання. Відтак надсилатимуть звіти до місії, яка вживатиме заходи для спростування фейкових новин.

Ідеться, за словами Чолія, про боротьбу з пропагандою Російської Федерації, яка, ведучи гібридну агресію проти України, поширює світом брехливі антиукраїнські наративи.

«Україна та її 20-мільйонна українська діаспора повинні докладати усіх зусиль для протидії такій дезінформації і тим самим запевнити, що міжнародна спільнота формує думку і приймає рішення відносно України та української діаспори на основі правдивої інформації», - заявив очільник новоствореної місії.

Я впевнений, що наша міжнародна місія конкретно допоможе протидіяти дезінформації


Як він додав, «Я впевнений, що наша міжнародна місія конкретно допоможе протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору».

Наразі в Україні діє низка волонтерських організацій (StopFake, VoxCheck та ін.), які займаються викриттям недостовірної інформації. Унікальність нового проєкту полягає у можливості моніторити новини про Україну багатьма мовами, у різних куточках світу.

Як розповів Євген Чолій, більшість спостерігачів місії – це лідери українських громад своїх країн. Водночас вони не є експертами з медіа-моніторингу. Тож для волонтерів провели серію онлайн-тренінгів, навчивши розпізнавати фейки.

Наводячи приклади таких фейків у закордонних ЗМІ, в місії згадують публікації про те, нібито українська діаспора засудила санкції проти Криму, а на анексованому півострові буцімто відбувся міжнародний з’їзд українських діаспор.

У польських, чеських, іспанських виданнях виринають брехні про нібито постачання Україною ракетних двигунів до КНДР, про уявні катастрофи на українських атомних станціях, а фотографії з Сирії видають за світлини з війни на Сході України.

робота українських медіа-спостерігачів у різних країнах світу стане «антивірусом»


Кремлівська пропаганда пустила корені на всіх континентах, вона діє в Білорусі і Аргентині, Болгарії і США, Ізраїлі і Фінляндії, Італії і Великій Британії. Намагаючись дискредитувати Україну у світі, творці фейків розповідають про хаос, «розгул нацизму» та мовні переслідування, пророкують Україні економічний крах.

У міжнародній місії медіа-моніторингу кажуть: робота українських медіа-спостерігачів у різних країнах світу покликана стати таким собі «антивірусом» для знезараження неправдивої інформації про Україну.

XS
SM
MD
LG