Спеціальні потреби

Лідери «Великої сімки» закликали провести нове розслідування походження COVID-19


Світові лідери, які брали участь у триденному саміті «Великої сімки», закликали провести нове розслідування походження коронавірусу після того, як останній звіт був визнаний недостатнім на тлі відмови Пекіну у співпраці.

Крім того, у спільному комюніке учасники саміту окреслили такі завдання майбутньої співпраці:

  • Покласти край пандемії та підготуватись до майбутнього шляхом посилення міжнародних зусиль, починаючи негайно, вакцинувати увесь світ та доставити якомога більше доз вакцин якомога більшій кількості людей щонайшвидше.
  • Відновити економіки шляхом просування планів одужання, базованих на 12 трильйонах доларів виділених під час пандемії.
  • Забезпечити майбутній добробут шляхом просування більш вільної, чесної торгівлі в рамках реформованої торговельної системи, більш стійкої глобальної економічної системи та більш справедливої податкової системи.
  • Захистити планету шляхом підтримки зеленої революції, яка створює робочі місця, зменшує викиди в атмосферу та прагне обмеження зростання температур до півтора градуса.
  • Посилити партнерства з іншими країнами по всьому світові, розвинути нове партнерство, щоб покращити світ шляхом поступових змін у підходах до інвестування в інфраструктуру, в тому числі в рамках ініціативи чистого та зеленого зростання.
  • Дотримуватись цінностей, які є основою для світу, який постійно змінюється, використати силу демократії , свободи, рівноправ’я та верховенства права, поваги до прав людини.

Лідери «Великої сімки» у фінальній заяві також погодились стати на захист порушень прав людини в Китаї. Це питання гостро обговорювалось під час триденного саміту за закритими дверима.

Окремо також обговорювалась поведінка Росії, яку звинувачують у наданні притулку мережам, які здійснюють хакерські атаки, що вносять хаос у критично важливі системи. Лідери «Великої сімки» закликали країни робити більше зусиль, щоб зупинити кримінальні дії у межах їх кордонів.

XS
SM
MD
LG