Спеціальні потреби

США запровадили нові санкції проти білоруських чиновників та державних установ


Міністерство фінансів США
Міністерство фінансів США

Міністерство фінансів США запровадило додаткові санкції проти 16 білоруських офіційних і приватних осіб та 5 державних підприємств у відповідь на насильство та репресії з боку режиму Лукашенка, в тому числі примусову посадку літака авіаліній Ryanair та арешт журналіста Романа Протасевича. Відомство оприлюднило відповідну заяву на своєму сайті у понеділок.

Серед осіб, які підпали під санкції - найближче оточення президента Лукашенка: прес-секретар президента Наталія Ейсмант, голова Ради Національної Асамблеї, вищої палати Парламенту Білорусі, Наталія Качанава, заступник Міністра внутрішніх справ Білорусі Микола Карпенков, голова УВД Мінської області Олександр Астрейка, Генеральний прокурор Білорусі Андрій Швед, голова білоруського КДБ Іван Церцель, голова підрозділу «Альфа» Сергій Зубков, голова директорату ГУВД Мінську Михайло Гриб. Крім того санкції запроваджені проти восьми осіб, які діяли, прямо чи опосередковано, від імені ЦВК Білорусі під час президентських виборів 9 серпня 2020 року: Вольга Дарашенка, Андрій Гуржий, Сергій Каліновський, Світлана Кацуба, Олександр Ласякін, Ігор Плишевський, Марина Рахманава та Ірина Целікавець.

Під дію американських санкцій за їх роль у жорстокій розправі над протестувальниками також попали Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ Білорусі, Головне управління боротьби з організованою злочинністю та корупцією (ГУБОПіК), Управління внутрішніх справ облвиконкому Брестської області, КДБ Білорусі та Центр ув’язнення в Окрестіні.

Відповідно до санкцій, все майно вищезазначених осіб та установ, які знаходяться на території США, під контролем чи у розпорядженні громадян США, буде заблоковане. Інформація про це майно має бути передана Офісу з контролю за іноземним майном Мініфіну США. Крім того, будь-яке майно, яким на половину чи більше, прямо чи опосередковано, володіють вищезазначені особи та установи, також буде заблоковане. Американським громадянам забороняється проводити будь-які транзакції з майном осіб та установ, які попали під дію санкції. Також забороняються будь-які трансакції з цим майном на території чи через територію США. Заборона включає в себе надання будь-яких коштів, товарів чи послуг.

«Сполучені Штати та їх партнери не толеруватимуть постійні атаки на демократію та безперестанне придушення незалежних голосів в Білорусі», - йдеться в заяві Директорки Офісу з контролю над іноземним майном Андреи Гакі. «Сьогоднішні кроки, які були прийняті по обидві сторони Атлантики, притягають до відповідальності тих, хто продовжує придушувати демократичні прагнення білоруського народу шляхом порушення прав людини, нападів на вільну пресу та неповагу до основних свобод», - йдеться в заяві Мінфіну США.

Читайте також: "ЄС готує «болісні» економічні санкції щодо експортних галузей Білорусі"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Законопроєкт Джонсона: важливе для України та терміни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00
XS
SM
MD
LG