Спеціальні потреби

Ракетний есмінець США прибув до Одеси для участі в "Сі Бриз"


Американський ракетний есмінець USSRoss прибув до Одеси, щоб взяти участь у навчаннях Sea Breeze - 2021. Про це повідомило посольство США в Україні.

Як нагадує посольство, у цьогорічних навчаннях візьме участь понад 30 країн, які проведуть тренування із сумісності в Чорному морі.

Українсько-американські навчання Sea Breeze - 2021 триватимуть з 28 червня по 10 липня. За оцінками експертів, вони будуть наймасштабнішими за останні більш ніж 20 років. Їхня головна мета - підвищити взаємосумісність підрозділів ВМС України та США, а також держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо забезпечення морської безпеки, миру та стабільності в Чорноморському регіоні.

Багатонаціональні військові навчання проходять цього року на тлі триваючої агресії на морі з боку Російської Федерації.

За лічені дні до початку навчань, 23 червня, стався інцидент з британським есмінцем Defender поблизу анексованого Криму. Російські військові заявили, що есмінець зайшов у їхні територіальні води і що у бік корабля було відкрито попереджувальний вогонь. Британія ж наголосила, що Defender знаходився на території, яка усім міжнародним правом визнається як українська, і спростувала твердження про обстріл.

Росія також закликала Сполучені Штати і їхніх союзників по НАТО відмовитись від проведення спільних з Україною військових навчань у Чорному морі. Як заявило російське посольствоу Вашингтоні, навчання Sea Breeze "заохочують мілітаристські настрої в Києві".

Читайте також: "Британія: втрачені таємні документи про підготовку проходу есмінця водами біля Криму знайшли на автобусній зупинці"

XS
SM
MD
LG