Спеціальні потреби

Актуально

Західна преса про майбутній візит Зеленського до Білого дому: розчарування, холод і непевність

Президент України Володимир Зеленський “докладає зусиль, аби лишатись під дипломатичним радаром” країн Заходу. Втім, боротьба України “не є пріоритетом її західних союзників”, - про це пише видання The Guardian у редакційній колонці “Погляд Guardian на святкування незалежності України: затьмарене непевністю”.

У статті йдеться, що український президент під час візиту у Вашингтон “сподівається зосередити думки західних союзників на питанні російського тиску та непоступливості”, втім увага Заходу надто зосереджена на Афганістані.

“Заморожений конфлікт на Донбасі … зайшов у глухий кут”, - пише видання. І хоча західні союзники запровадили санкції і обіцяють ніколи не визнати окупацію Росією українських земель, “насправді російська анексія є завершеним фактом, скасування якого вже ніхто не очікує”.

Видання звертає увагу, що лідери Франції і Німеччини, які беруть участь у нормандських переговорах щодо майбутнього України навіть не з’явилися на саміт “Кримської платформи”, натомість надіслали в Київ “запізнілі вибачення”.

Редактори The Guardian пишуть, що відповідь Заходу на ігри Путіна має бути сильнішою, ніж “повідомлення, які суперечать одне одному”.

“Україна має легітимні причини критикувати рівень підтримки, яку вона отримує від своїх сильних союзників на Заході. Невдалий вивід військ з Афганістану і тривала слабкість ЄС як геополітичної сили лише посилить це відчуття непевності”, - пише The Guardian

Американське видання Radio Free Europe/Radio Liberty у статті “З наближенням саміту у Вашингтоні, у відносинах між Україною і США з'явилося розчарування” цитує слова експертів, що “Байден намагається дистанціювати себе від Зеленського”.

“За 7 місяців президентства Байдена і за кілька днів до першого офіційного візиту Зеленського у Білий дім 1 вересня, двосторонні відносини (між Україною та США - ред.) виглядають такими ж напруженими, як і за президентства Трампа”, - пише Тодд Принц, вашингтонський кореспондент RFE/RL.

Сполучені Штати Америки “не хочуть брати на себе геостратегічну відповідальність за захист України” проти російської агресії, - цитує слова експертів автор статті.

"Байден не хоче, щоб Україна була на передньому плані. У нього зараз забагато проблем, і я не думаю, що він хоче потрапити у ще одну зовнішньополітичну ситуацію", - коментує виданню відносини між президентами політичний аналітик зі США.

“Україна відчуває холод у зовнішній політиці Байдена”, - статтю із такою назвою опублікувало видання Financial Times.

"Відданість Америки українській безпеці викликає сумніви, враховуючи все, що відбувалося в останні місяці, починаючи від угоди між США та Німеччиною щодо договору про Північний потік-2, закінчуючи катастрофою в Афганістані”, - цитує радника Зеленського автор статті.

Financial Times пише, що Білий дім навмисне призначив зустріч із Зеленським в час, коли Конгрес перебуває на канікулах, щоб уникнути критики вдома.

“Зеленський хоче отримати запевнення, ... що США не покинуть Україну”, мовиться у статті. Український лідер у Білому домі тиснутиме, щоб значно збільшити військову допомогу США та щоб випустити облігації під гарантії США, що могло б допомогти відновленню інфраструктури та економіки країни, - пише автор, посилаючись на осіб, ознайомлених з подробицями візиту Зеленського.

Крім того, “великі американські інвестори пильно стежитимуть за візитом Зеленського у Білий дім, тому що майбутні інвестиції залежать від безпекової ситуації в Україні, геополітики та запевнень від США у разі російських військових дій”, - так для FT коментує візит Зеленського Андрій Гундер, голова Американської Торговельної палати в Україні.

Financial Times цитує особу, близько до дипломатичних кіл України та США, що, мовляв, “сигнал від України є такий: не перетворіть нас на Афганістан, не кидайте нас під поїзд. … І на мою думку, американці їх не слухають”, - коментує виданню особа з дипломатичних кіл.

В матеріалі використані джерела The Guardian, Американське видання Radio Free Europe/Radio Liberty, Financial Times.

Дивіться також: Новий український стартап перетворює Youtube відео у статті, і заразом економить час користувачам

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG