Спеціальні потреби

Актуально

Ціни на держоблігації України, Росії впали, на тлі погіршення безпекової ситуації в регіоні

Ризик нової агресії Росії проти України спричинив падіння цін на держоблігації України та Росії в понеділок а також позначився на валютних ринках.

"Ринок мав врахувати певну ймовірність російського вторгнення", - наводить Reuters слова аналітка Aberdeen Віктора Забо.

Дохідність за українськими єврооблігаціями збільшилась до 11-15%, що фактично означає виключення України з ринку запозичень, твітує експерт Джорджтаунського університету Андерс Аслунд. Курс гривні також знизився до 28 грн за долар. "Це повністю спричинене загрозою російської війни, тому Захід має допомогти", - вважає експерт.

Зростання нестабільності в регіоні позначилось і на російських активах. Дохідність за 10-річними російськими держоблігаціями досягла найвищих показників з 2016 року в п'ятницю, пише Reuters. Курс рубля впав на 0,4% в першій половині дня в понеділок до 76,5 руб. за долар, пише Bloomberg. Рубль також втратив свій статус найпривабливішої валюти ринків, що розвиваються, зазначають у виданні.

В час, коли російські ринки зазнали удару, Аслунд радить Заходу збільшити витрати для Росії і виступити з потужними санкціями, серед яких, відключення від системи розрахунків SWIFT та світової фінансової системи великих державних фінансових інституцій, заборона торгувати державними облігаціями Росії та облігаціями державних корпорацій, заборона торгівлі акціями держпідприємств Росії, тощо.

А економіст Тімоті Еш з BlueBay Investments зазначає, що заява німецького політика Фрідріха Мерца, який є ймовірним кандидатом на пост голови Християнсько-демократичного союзу, про те, що Росію не варто відключати від SWIFT, позначилась на ринках.

"Берлін знизив планку для російського вторгнення в Україну. Чи цього хоче Німеччина?" - питає аналітик у Twitter.

В статті використано матеріали Reuters, Bloomberg

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG