Актуально
Сенатори США про загрозу російського вторгнення: «Ми не сидітимемо склавши руки»
Представницька делегація Сенату США прибула у понеділок 17 січня до Києва. До делегації, яку очолює сенатор Роб Портман, увійшли представники від обох партій - республіканці і демократи. Як вони заявили, мета візиту – підтвердити двопартійну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України перед загрозою нового російського вторгнення.
«Ми не в усьому погоджуємось, ми навіть щодо багатьох речей не погоджуємось. Але ми одностайні в тому, що ми на боці України», - сказав «Голосу Америки» член делегації, сенатор-республіканець Кевін Креймер.
«Ми хочемо своїм візитом продемонструвати, що Сполучені Штати не будуть сидіти склавши руки й спостерігати, станеться щось чи ні. Ми хочемо запобігти тому, щоб це сталося. Ми хочемо бути стримуючим фактором, знайти рішення до того, як нова війна розпочнеться», - наголосив сенатор Крамер.
За його словами, попри хвалькуваті заяви Росії, що вона не боїться санкцій, санкції проти агресора можуть бути дуже ефективними, якщо вони значні і прицільні.
А в разі нападу на Україну Росія зазнає саме таких, - сказала «Голосу Америки» сенаторка-демократка Джин Шагін.
«Якщо говорити про санкції – з боку не тільки Сполучених Штатів, але й наших союзників, - то вони матимуть потужний економічний ефект. У Конгресі лежать законопроекти, що передбачають санкції не лише проти економіки Росії, але й проти банківського сектора і проти самого Володимира Путіна та його найближчого оточення. Тобто ми говоримо про суттєві санкції, яких раніше Росія раніше ще не бачила», - зазначила Шагін.
Як додала сенаторка від Демократичної партії Емі Клобучар, «Якщо тільки Володимир Путін вирішить удатись до такого підступного, антидемократичного кроку і вторгнутися в цю країну – отримає негайні і жорсткі санкції».
Як нагадала сенаторка Клобучар, підтримка Сполучених Штатів Україні – це сотні мільйонів доларів військової допомоги, летальна зброя, обмін розвідувальними даними.
«Літак з американською військовою допомогою прибув в Україну минулого тижня; на цьому тижні буде ще. І очікується ще багато, багато поставок до України від США і союзників», - сказала Емі Клобучар «Голосу Америки».
У рамках візиту делегації Сенату США до України – зустріч з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, міністром оборони Олексієм Резніковим. Сенатори зустрінуться також з міністром енергетики Германом Галущенком для обговорення енергетичної безпеки України.
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум